Siatkarki z Krakowa celują w PlusLigę

- Chcemy awansować do ekstraklasy - zapewniają wszyscy związani z Armaturą Eliteski AZS UEK. Dlatego przed sezonem wymieniono ponad połowę składu.
W minionych rozgrywkach akademiczki debiutowały na zapleczu PlusLigi i zajęły czwarte miejsce. - Ale w tym mamy szanse na awans. Patrząc przez pryzmat budżetów to najgroźniejszymi rywalami będą KS Piecobiogaz Murowana Goślina oraz Siódemka Legionovia Legionowo. Uwagę trzeba zwrócić też na PSPS Chemika Police - podkreśla trener Tomasz Kolcek.

Z drużyną pożegnało się siedem siatkarek, a pozyskano aż osiem (Agnieszka Starzyk-Bonach, Żaneta Baran, Justyna Ordak, Edyta Rzenno, Katarzyna Walawender, Justyna Sachmacińska, Katarzyna Połeć i Barbara Kubieniec). - Czemu właśnie ta drużyna? Powodów było sporo. Przed wszystkim mamy aspiracje, po drugie mój narzeczony pochodzi z Krakowa, a po trzecie jestem absolwentką Uniwersytetu Pedagogicznego. Mam tu również rodzinę i przyjaciół - opowiada Katarzyna Walawender, która rok temu zdobyła brązowy medal z MMKS Dąbrowa Górnicza.

Klocek: - Zgrywanie potrwa jakiś czas, ale już na play-off będziemy stanowić już zespół. Już po treningach i sparingach widać, że teraz zespół jest zdecydowanie lepiej wyszkolony technicznie.

Do grona sponsorów klubu dołączyła Armatura Kraków. - Za rok obchodzimy 90-lecie i liczymy, że potencjalny sukces sportowy pomoże nam marketingowo - zaznacza Konrad Hernik, prezes firmy.

Pierwszy mecz Eliteski zagrają w środę 5 października ze Spartą w Warszawie. Trzy dni później podejmuje Legionovię. - Wstęp na wszystkie mecze w hali UEK będzie bezpłatny - informuje Piotr Majewski, rzecznik prasowy.