Łoś na drodze krakowskiego rajdowca

Michał Kościuszko, krakowski kierowca zajął 5. miejsce w Rajdzie Finlandii w kategorii samochodów fabrycznych. Na trasie zawodów nie zabrakło przygód

Dzięki dobremu wynikowi Kościuszko i jego pilot Maciek Szczepaniak na fińskich szutrach wywalczyli 10 punktów i awansowali na 10. miejsce w klasyfikacji o tytuł mistrzowski PWRC. Rajd Finlandii wygrał Hayden Paddon, który jest liderem kategorii PWRC.

- Jestem zadowolony z prędkości, jakie osiągaliśmy na poszczególnych odcinkach. Nie było łatwo, bo lokalni kierowcy, którzy jechali z dzikimi kartami znali dobrze trasę i stawiali na szybkość - powiedział na mecie krakowianin.

Start w Rajdzie Finlandii nie odbył się dla załogi Lotos Dynamic Rally Team bez niespodzianek. Na 12 odcinku specjalnym, pierwszym w sobotniej pętli, na drogę wyszedł łoś. Kościuszko miałby małe szansę na reakcję, bo jechał z prędkością prawie 160 km/h. Na szczęście w ostatniej chwili łoś opuścił trasę i nie doszło do zderzenia.

Kościuszko jest ambasadorem rodzinnego miasta w ramach programu "Kraków - miasto mistrzów".