Agnieszka Radwańska o paznokciach i szkoleniu w Polsce

Tenisistka z Krakowa prowadzi w tym tygodniu bloga na oficjalnej stronie WTA. W czwartek odpowiadała na pytania internautów
Ciekawscy kibice dowiedzieli się m.in., że tenisistka nie czytała książek z czarodziejem Harrym Potterem w roli głównej, ale oglądała ekranizacje. Najbardziej lubi lody z ciastkami i śmietaną. A ulubiony kolor lakieru do paznokci? Czerwony lub różowy.

Padło jednak też kilka poważnych pytań. Co zrobić, by nakłonić polską młodzież do gry w tenisa? - Często słyszę to pytanie. Tenis w Polsce nie jest tak popularny, jak np. w Stanach, ale myślę, że coraz więcej dzieciaków pojawia się na korcie. Tenis jest dla każdego! Ale ciężko powiedzieć, co zrobić, by spopularyzować tę dyscyplinę - odpowiedziała tenisista.

Czy w najbliższym czasie wystąpi w grze podwójnej u boku swojej siostry Urszuli (nie grały ze sobą od kłótni podczas US Open w 2009 r.)? - Trudno przewidzieć, choć z pewnością spróbujemy ponownie. Obecnie moją partnerką jest Daniela [Hantuchova - przyp. red.] - przypomniała starsza z krakowskich sióstr.

Dzisiaj w ćwierćfinale turnieju w Stanford zmierzy się z Sabine Lisicki, Niemką polskiego pochodzenia. Jeśli wygra, trafi na Serenę Williams lub Marię Szarapową.