Łukasz Kruczek po LGP w Wiśle: Publiczność była zdezorientowana

W Wiśle po raz pierwszy testowany był nowy system, w którym liczą się wyniki kwalifikacji. Stracił na tym m.in. Kamil Stoch. - Ale mimo to jesteśmy zadowoleni - mówi trener polskich skoczków.
Wszyscy kibice z Krakowa są na Facebooku Kraków - Sport.pl »

Michał Knura: Bardzo udany weekend za wami.

Łukasz Kruczek: To prawda, choć zostaje mały niesmak po nowym systemie, ale sami go sobie zbudowaliśmy. To są jednak testy i w kolejnych konkursach spodziewamy się drobnych zmian. Mieliśmy zawodnika na podium, w "30" siedmiu, więc można być zadowolonym. Na tym etapie przygotowań prezentujemy dobry poziom i możemy dalej spokojnie pracować.

Rozmawiał pan z Walterem Hoferem o nowym systemie.

- Wymienialiśmy opinie. Sprawiedliwe jest to, że do łącznej punktacji liczą się trzy skoki. Natomiast odniosłem wrażenie, że publiczność była zdezorientowana. Oglądają skoki i po pierwszej serii nie wiedzą, co się stało, bo kwalifikacje były dwa dni temu. Nie byli świadomi, że skok z czwartku był pierwszym konkursowym, który ma duży wpływ na wyniki.

Jan Ziobro: Skoki jak Formuła 1

Co ze zdrowiem Macieja Kota, który skręcił kostkę?

- To lekki uraz. Nie będziemy jednak rezygnowali z gry w siatkówkę, bo od takich kontuzji nie da się uciec. Można zmniejszać ryzyko, ale w sporcie wyczynowym nigdy nie da się ryzyka wyeliminować.

Jak będą wyglądały najbliższe dni?

- W niedzielę startujemy w Szczyrku, a w tygodniu część zawodników weźmie udział w Pucharze Kontynentalnym, a inni będą trenować. To będzie taki luźniejszy czas. Następnie wracamy do rywalizacji w LGP.

Kamil Stoch: Nie czuję się ofiarą
Zdjęcie Buty piłkarskie Power Cat 4.10 Puma 10191702 Zdjęcie Dziecięce buty piłkarskie Lotto ZH. Gravity (217707_1003) Zdjęcie LANKI PIŁKARSKIE ADIDAS ABSOLADO LZ TRX FG G64903
Buty piłkarskie Power Cat 4... Dziecięce buty piłkarskie L... LANKI PIŁKARSKIE ADIDAS ABS...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info