Sport.pl

Kluby z Zakopanego zdominowały konkurs drużynowy mistrzostw Polski w skokach narciarskich

AZS przed TS Wisła i WKS - tak wyglądało podium mistrzostw Polski w konkursie drużynowym.
Taka kolejność była już po pierwszej serii i w drugiej nic się nie zmieniło. Blisko ustanowienia letniego rekordu skoczni w Malince był Piotr Żyła - skoczył 140 m, ale nie ustał skoku.

W składzie mistrzów Polski byli Grzegorz Miętus, Krzysztof Miętus, Andrzej Zapotoczny i Maciej Kot. Srebro dla TS Wisła Zakopane wywalczyli Andrzej Gąsienica, Dawid Jarząbek, Klemens Murańka i Dawid Kubacki. Na najniższym stopniu podium stanęli skoczkowie WKS Zakopane - Marcin Budz, Stefan Hula, Jan Ziobro i Kamil Stoch.

Dwukrotny mistrz olimpijskie w sobotę zdobył indywidualnie złoty medal mistrzostw Polski. W niedzielę w obu seriach też skakał najdalej - 136 i 133 m, ale nie miał odpowiedniego wsparcia kolegów, by liczyć na coś więcej niż brązowy medal.

- Jestem na etapie przebudowy i zmiany techniki skakania, dlatego moje skoki tak wyglądają. Skoczyłem tyle, na ile było mnie stać - zapewnia Krzysztof Miętus z AZS. - Nie pierwszy raz wygrywamy mistrzostwo, także na pewno każdy myślał tylko o zwycięstwie. Naszą siłą było to, że wszyscy skakali równo.

- Oceniam występ bardzo pozytywnie. Oddałem dwa fajne skoki, które mnie i trenerom się podobały. W pierwszym skoku na samym dole zabrakło trochę warunków i trudno było odlecieć. W drugim warunki były już lepsze, stąd metry i lądowanie fajniejsze, co osobiście bardzo mnie cieszy - stwierdził Dawid Kubacki z Wisły.

Kolejność drużynowych MP (wystartowało 10 zespołów):1. AZS Zakopane926,5 pkt
2. Wisła Zakopane914,3
3. WKS Zakopane903,2
4. KS Wisła843,8
5. Sokół Szczyrk813,2
6. AZS Zakopane II802,5
Więcej o: