Ząb przygotowuje imprezę dla Kamila Stocha

Po igrzyskach olimpijskich nie było hucznego powitania, dlatego teraz władze gminy chcą nadrobić zaległości.
Jesteś kibicem i jesteś z Krakowa? Musisz zostać fanem Facebooka Kraków - Sport.pl »

Jak się dowiedzieliśmy, 25 marca w rodzinnej miejscowości Kamila Stocha odbędzie się uroczysta impreza, podczas której władze planują uhonorować podwójnego mistrza olimpijskiego.

- To prawda, chcemy wspólnie jeszcze raz ucieszyć się z sukcesu Kamila Stocha. Nad szczegółami jednak jeszcze pracujemy. Więcej powinno być wiadomo w najbliższych dniach - przyznaje w rozmowie z krakow.sport.pl Bronisław Stoch, wójt gminy Poronin (zbieżność z nazwiskiem skoczka przypadkowa).

Początkowo był plan, by Stocha hucznie powitać tuż po igrzyskach olimpijskich. Wtedy jednak skoczek chciał uniknąć dużego szumu. Poprosił, by przełożyć uroczystość. - Przepraszam, ale chcę skupić się na pozostałych konkursach Pucharu Świata - tłumaczył. I wyszło mu to na dobre, bo tuż przed końcem sezonu jest liderem klasyfikacji generalnej i ma duże szanse na zdobycie Kryształowej Kuli.

Dlatego 25 marca być może będą dwa powody do świętowania. Dwa dni wcześniej odbędzie się ostatni konkurs Pucharu Świata (w Planicy).

Na razie skoczek z Zębu jest w Norwegii. W piątek będzie walczył o punkty w Trondheim. Dwa dni później skoczkowie będą rywalizować w Oslo.