Sport.pl

Przed Pucharem Świata w Zakopanem. Na Wielkiej Krokwi (na razie) nie da się skakać

Zawody FIS Cup, które miały zostać rozegrane w najbliższy weekend na Wielkiej Krokwi, nie odbędą się. Pod skocznią trwają za to przygotowania do Pucharu Świata.
Ciekawostki o małopolskim sporcie wklejamy na Facebooka Kraków - Sport.pl »

Na razie w Zakopanem nie da się skakać, bo temperatury są zbyt wysokie. Organizatorzy walczą z czasem, bo za tydzień (18-19 stycznia) w stolicy polskich Tatr mają rywalizować najlepsi skoczkowie na świecie.

Jak informuje Polski Związek Narciarski, trwają prace nad budową infrastruktury wokół skoczni. "Pod Wielką Krokwią przygotowane zostały już trybuny dla ponad 1600 kibiców, gotowy jest też most do bezkolizyjnego przejścia dla publiczności, stoją konstrukcje pod wieże nagłaśniające i pod telebimy, które jak co roku w świetnej jakości pokazywać będą przebieg zawodów. Na ekipy telewizyjne już czekają kontenery" - czytamy w komunikacie.

Większe problemy mają w Wiśle, gdzie konkurs indywidualny odbędzie się w czwartek. Na razie trwa tam walka z pogodą. Na skocznie im. Adama Małysza ciężarówkami dowieziono już ponad 100 ton śniegu z Podhala.

Więcej o: