Czy studenci z Małopolski przywiozą medale Zimowej Uniwersjady?

We włoskim Trentino Polacy walczą o medale podczas 26. edycji zawodów. W piątek oficjalne trening przeprowadzą skoczkowie, a w sobotę rozpoczną rywalizację.
W Uniwersjadzie wystąpi 32 zawodników zrzeszonych w 11 klubach sportowych z Małopolski. Najliczniej reprezentowany będzie AZS Zakopane, który wystawił 13 przedstawicieli. Wśród polskich faworytów do medali wymienia się kilku sportowców z małopolskich klubów.

W gronie panczenistów kibice liczą na Jana Szymańskiego, zrzeszonego w LKS Poroniec Poronin, Natalię Czerwonkę - studentkę AWF Kraków oraz trenującego w AZS Zakopane - Sebastiana Druszkiewicza.

Tradycyjnie ogromne oczekiwania wiązane są z występami skoczków narciarskich. W konkursie drużynowym mogą wystąpić inni studenci małopolskich uczelni trenujący w AZS Zakopane - Jakub Kot (przed dwoma laty jego brat Maciej zdobył trzy medale w Erzurum) i Andrzej Zapotoczny.

W piątek skoki treningowe na obiekcie HS 106 oddadzą skoczkowie narciarscy z Zakopanego - Jakub Kot i Andrzej Zapotoczny. Przed nimi dwa konkursy indywidualne (pierwszy w sobotę) i jeden drużynowy. Zawody na włoskich arenach potrwają do 21 grudnia.