Sport.pl

Skoczkowie na progu sezonu. "Mamy papiery na to, by dać radę"

PRZEGLĄD PRASY. - Tamten sezon pokazał, że potrafimy działać w trudnych momentach. To, co zrobiliśmy, było swoistym rekordem świata - przekonuje na łamach "Gazety Krakowskiej" Łukasz Kruczek, trener reprezentacji Polski w skokach narciarskich. Pierwsze zawody Pucharu Świata już za trzy dni w niemieckim Klingenthal.
Ciekawostki o małopolskim sporcie wklejamy na Facebooka Kraków - Sport.pl »

- Do sezonu podchodzimy nie jako grupa, o której mówi się "mogą, mają potencjał", tylko która faktycznie coś osiągnęła i ma jeszcze większe aspiracje. Nawet w rozmowach w tym międzynarodowym towarzystwie, dyskusjach trenerów, jesteśmy oficjalnie wymieniani jako kandydaci do zwycięstw, jedni z najlepszych na świecie. I tak się czujemy, mamy papiery na to, by dać radę - zapewnia Kruczek.

Za ubiegły sezon on i jego skoczkowie zbierali pochwały. Nieźle skakali Piotr Żyła i Maciej Kot, a Kamil Stoch sięgnął po tytuł indywidualnego mistrza świata. Tym razem najważniejsze będą przyszłoroczne Igrzyska Olimpijskie w Soczi.

- Tamten sezon pokazał, że potrafimy działać w trudnych momentach, że potrafimy się podnieść z dużego doła, bo to, co zrobiliśmy, było swoistym rekordem świata. Nikt nie chciał uwierzyć, że to się da tak szybko zrobić, że będzie nas stać na sukcesy w mistrzostwach świata, ale się udało. Tamte wydarzenia po pierwsze scementowały nas jako grupę, a po drugie - pokazały, że damy sobie radę z wyzwaniami - twierdzi Kruczek.

Polacy w ostatnich dniach przygotowywali się w austriackim Hinzenbach, a już w sobotę czekają ich pierwsze zawody Pucharu Świata. W niemieckim Klingenthal wystartuje siedmiu naszych skoczków: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Maciej Kot, Dawid Kubacki, Krzysztof Biegun, Jan Ziobro i Stefan Hula.

Więcej o:
Komentarze (1)
Skoczkowie na progu sezonu. "Mamy papiery na to, by dać radę"
Zaloguj się
  • morfeusz_1

    0

    Ja też na to kładę bo i tak damy radę Trenerze !!!

    Leeeeeeeeeeeeeeeeeeeećcie Orrrrrrrrrrrrrrrrrrrrły Leeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeećcie !!! ®

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX