Hokej. 25-letni lider Podhala kończy karierę. "Na dłuższą metę to nie ma sensu"

Piotr Ziętara jest najskuteczniejszym zawodnikiem MMKS Podhale Nowy Targ, ale w hokeja już grał nie będzie. - Muszę mocniej zaangażować się w inne zajęcia - mówi portalowi Hokej.net.
Ciekawostki o małopolskim sporcie wklejamy na Facebooka Kraków - Sport.pl »

Ziętara nie jest ani za stary (22 listopada skończy 25 lat), ani za słaby (w obecnym sezonie strzelił dziewięć goli i miał cztery asysty). Mimo tego zdecydował się skończyć karierę. - Grę w hokeja dzieliłem z innymi zajęciami. Na dłuższą metę nie ma to jednak sensu. Hokeistą do końca życia nie będę. Prędzej czy później kariera się kończy. Mam wiele pomysłów na dalsze życie i chcę właśnie je zacząć realizować - mówi Ziętara portalowi Hokej.net

Mimo tego zawodnik pozostanie przy dyscyplinie, bo wraz z ojcem Walentym będzie organizował obozy dla młodych hokeistów. Piotr Ziętara w trudnej sytuacji postawił za to brata Marka, który jest trenerem Podhala. - Szkoda, ale to decyzja Piotrka i trzeba ją uszanować - mówi szkoleniowiec nowotarżan.

Ziętara zostawia Podhale na przedostatnim miejscu w tabeli z trzema punktami przewagi nad Polonią Bytom. Lukę po jego odejściu może uda się zapełnić, bo do Nowego Targu wraca Dariusz Gruszka.