Skialpinizm. Anna Figura mistrzynią świata w sprintach

Anna Figura zdobyła złoty medal w mistrzostwach świata do lat 23 rozgrywanych we francuskim Pelvoux. Piąte miejsce zajęła Agata Cikowska.
Mistrzostwa świata w skialpinizmie trwają sześć dni. Podczas nich zawodnicy rywalizują ze sobą w sprincie, verticalu, startach indywidualnych oraz sztafecie. Poszczególne konkurencje rozgrywane są na różnych stokach w dolinie Valloise.

W pierwszej dyscyplinie triumfowała Figura, która najszybciej pokonała trasę. Sprint polega na podejściu na nartach 100 metrów pod górę, a następnie zjeździe. W zeszłym roku w tej konkurencji Polka zdobyła brązowy medal. Triumfowała z kolei w starcie indywidualnym.

Oprócz Figury w mistrzostwach świata startują także jej klubowe koleżanki z KW Zakopane: Anna Tybor i Klaudia Tasz oraz Cikowska i Bartek Bartel (juniorzy z TKN Tatra Team) oraz Jakub Przystaś (senior SKTJ).