Justyna Kowalczyk gratuluje Krystynie Pałce: Omal z roweru nie spadłam

- No, no! W końcu Krysiu - gratulacje przeogromne!! - napisała Justyna Kowalczyk w emocjonalnym wpisie na blogu w portalu Natemat.pl. To oczywiście gratulacje dla Krystyny Pałki, nowej wicemistrzyni świata w biathlonie.
Pałka pochodzi z Zakopanego, choć startuje w barwach AZS AWF Katowice. W niedzielę w Novym Mescie zdobyła srebrny medal w biegu na dochodzenie.

Pałka doskonale zna się z Kowalczyk, bo wspólnie uczyły się w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem. - Nie znam drugiej tak twardo stąpającej po ziemi kobiety. Tak upartej. Jeśli Krysię zastaną zatrzaśnięte drzwi, ona nie będzie wchodzić oknem czy kominem. Co to, to nie... Z siłą tura i subtelnością wrażliwej niewiasty wyważy je sobie! - napisała Kowalczyk.

Najlepsza polska biegaczka apelowała też o... wytyczenie tras do letnich treningów w Zakopanem. - Teraz jest już nas dwie. Dla mnie 2,5 km trasy nartorolkowej, dla Krysi drugie tyle - najlepiej połączone -bardzo grzecznie i ładnie prosimy!!!! - napisała biegaczka z Kasiny Wielkiej.