Średnia Krokiew zamknięta. Skakanie na niej jest niebezpieczne [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Na zakopiańskim obiekcie przegniły podpory i wieża najazdowa straciła kontakt z podłożem. W związku z tym FIS odebrał jej homologację, a prawdopodobnie wkrótce to samo zrobi PZN.
Skocznia, na której w zeszłym roku organizowany był Puchar Kontynentalny kobiet, dawno nie była modernizowana i władze krajowej federacji planują ją wkrótce przebudować. - Chcemy, by prace ruszyły jak najszybciej. Zobaczymy, jakie środki uda nam się wyegzekwować i jaka będzie ostateczna koncepcja przebudowy. Wówczas dopiero będziemy mogli mówić o kosztach. Mamy bowiem do wyboru modernizację całego kompleksu mniejszych skoczni albo tylko średniej. Decyzje będą jednak zapadły wyżej. Myślę, że realnym jest, by ta skocznia została zmodernizowana w tym roku. Żeby tak się stało, wszelkie procedury musiałyby jednak przebiegać bardzo szybko. Tu przede wszystkim chodzi o przetargi na projekt i wykonawstwo - mówi Grzegorz Kotowicz, dyrektor Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem na łamach onet.pl.

- Modernizacja Średniej Krokwi to koszt jednego Orlika. Jestem przekonany, że ministerstwo sportu podejdzie do tego tematu w sposób racjonalny - uważa Andrzej Kozak, prezes Tatrzańskiego Związku Narciarskiego.

Zakopane chce zorganizować mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym w 2019 roku. Średnia Krokiew ma być jedną z aren imprezy.