Sport.pl

Justyna Kowalczyk dopiero trzecia w prologu Tour de Ski. Wpłynął na to brak odpowiednich treningów w Zakopanem?

W pierwszych zawodach Tour de Ski w Oberhofie Kowalczyk zajęła najniższe miejsce na podium. Wyżej od niej uplasowały się Kikkan Randall i Charlotte Kalla. Być może Polka pobiegłaby szybciej, gdyby mogła właściwie przygotować się do startu.
Ostatnie dni przed startem cyklu złota medalistka igrzysk olimpijskich chciała spędzić w Zakopanem. Pod Tatrami nie mogła jednak odpowiednio trenować, bo Centralny Ośrodek Sportowy nie przyszykował dla niej tras biegowych. Leżała na nich kilkucentymetrowa warstwa śniegu, głównie jednak lodu przyprószonego śniegiem. Nie położono warstwy sztucznego śniegu i nie zrobiono torów. - To bardzo przykre, bo na naśnieżenie stoków zjazdowych czy skoczni są pieniądze, a na to, by przygotować nawet dwu- czy trzykilometrowy odcinek trasy dla biegaczy już niestety nie ma. Nie rozumiem, czemu tak to wygląda. Bardzo chcielibyśmy powalczyć o dobry wynik na Tour de Ski, ale bez odpowiedniego przygotowania nie będzie to możliwe. Tylko wtedy nikt się nie zastanowi, dlaczego tak wyszło, a wszyscy będą się dziwić, że Kowalczyk tak słabo wypadła - mówił jeszcze przed startem trener Aleksander Wierietielny.

W tej sytuacji Kowalczyk trenowała, podbiegając na stoku trasy narciarskiej Śnieżnicy w Kasinie Wielkiej. - To jednak jest oszukiwanie siebie. Tam można przecież tylko podchodzić do góry, a przy czymś takim traci się na szybkości. To tylko zastępstwo dobrego treningu - przekonywał trener.

Czy brak odpowiednich treningów wpłynął na kiepski wynik Justyny Kowalczyk w prologu Tour de Ski?
Więcej o:
Komentarze (5)
Justyna Kowalczyk dopiero trzecia w prologu Tour de Ski. Wpłynął na to brak odpowiednich treningów w Zakopanem?
Zaloguj się
 • kubson0_o

  Oceniono 25 razy 25

  Jak to k**** dopiero trzecia? Pan redaktor chyba się z "czymś" na głowy pozamieniał. Jakby miała 3 minuty straty to mogłaby być "dopiero trzecia" a nie jak ma 4,7s . Ale pewnie się pan dopiero obudził i chciał osobiście wykorzystać wałkowany od tygodnia temat nieprzygotowanej trasy w Zakopanem. Naprawdę gratuluje! A tak na marginesie to mam nadzieję, że jutro Justyna nie będzie "dopiero druga".

 • greengo72

  Oceniono 20 razy 16

  Co do pytania w ankiecie - wynik wcale nie był "kiepski". Jasne, mógłby być lepszy, ale na tym etapie przygotowań do głównej imprezy sezonu (MŚ), to bardzo ładny bieg. Zwłaszcza, że przed Justyną były tylko specjalistka od łyżwy Kalla i sprinterka Randall, będąca w tym sezonie w życiowej formie.
  Dzisiejszy wynik to pierwszy mały krok do zwycięstwa w TdS.

 • luck191

  Oceniono 10 razy 10

  Szczerze mówiąc spodziewałem się,że pseudo dziennikarze napiszą takiego typu teksty.Kalli i Randall po prostu takie dystanse pasują i przy okazji są w formie,a Justyna znów jest wysoko,zamiast się cieszyć to cały czas narzekają.Jeśli autorowi chodziło o nagonkę na działaczy,którzy nie inwestują pieniędzy w trasy narciarskie,to ma Pan rację.Dzięki Justynie powinno się coś ruszyć,a tu jeden zwala na drugiego i nic z tego raczej nie wyniknie.U nas nie ma w okolicach Zakopanego nie choć jednej trasy,by zorganizować zawody,jest to bardzo przykre.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX