Magia Justyny Kowalczyk nie zadziałała? Biegu sylwestrowego w Zakopanem nie będzie

29 grudnia w Zakopanem miał odbyć się bieg śladami Justyny Kowalczyk. Ale na bieganie na nartach nie pozwoli pogoda. W dodatku nie było wielu chętnych.
Bieg miał odbyć się wieczorem przy sztucznym oświetleniu. Zazwyczaj zawodnicy rywalizowali na trasach wokół Wielkiej Krokwi, ale w tym roku organizatorzy próbowali przyciągnąć amatorów biegów narciarskich nazwiskiem Kowalczyk. Trasa miała prowadzić z dolnej małej do dużej górnej stacji kolei linowej na Polanie Szymoszkowej, gdzie latem najlepsza polska biegaczka przygotowywała się do sezonu.

Problem w tym że nie dopisuje pogoda. Do tego chętnych jest niewielu. Dlatego... "Burmistrz Miasta Zakopane i Prezes Spółki Polana Szymoszkowa Stacja Narciarska-Kąpielisko Geotermalne informują, że z powodu trudnych warunków śniegowych, wysokich temperatur i prognoz pogody niegwarantujących zorganizowanie tej rangi zawodów oraz z powodu małej ilości zgłoszeń do startu w biegu (10 osób) zmuszeni są ODWOŁAĆ zawody zaplanowane na 29 grudnia 2012 roku"- czytamy w komunikacie.