W Krakowie chleba czy igrzysk? "Dość marnotrawstwa". "To jedyna szansa na lepsze drogi" [OPINIE]

Zadaliśmy pytanie: "Czy chcecie igrzysk olimpijskich w Krakowie?" I dostaliśmy odpowiedź: "Chcemy przede wszystkim chleba!"
Do niedawna projekt "igrzyska olimpijskie 2022 w Małopolsce" wydawał się mrzonką, ale zaczyna nabierać kształtów. - Będę wspierał tę ideę - powiedział we wtorek premier Donald Tusk. Konkurencje odbywałyby się przede wszystkim w Krakowie, Zakopanem, ale też na Słowacji i w Katowicach. Szczegóły: TUTAJ.

Czytelnicy krakow.sport.pl są raczej przeciwni.

"Większych podwyżek cen biletów już nie zniesiemy, a jak wiadomo, takie mają nastąpić, miasto tonie w długach, obrywa na tym 'szary obywatel'. Mało? Oczywiście, że jest to WIELKA pomyłka, mam nadzieję, że prezydent jednak pomyśli, że pompowanie kasy w imprezy profitów nie przynoszą, o czym przekonujemy się cały czas" - pisze Krystian na Facebooku i dodaje, że igrzyska olimpijskie może byłyby szansą dla Polaków, ale "na pewno nie mieszkańców Krakowa".

"Członkowie MKOl jeszcze długo pamiętać będą tę niezapomnianą 'podróż' Zakopane - Kraków" - ironizuje Grzegorz.

Ale są też pochlebne głosy. "Czy chcemy igrzysk? Chcemy, to jedyna szansa, by mieć pewność, że S7 między Krakowem a Warszawą powstanie, że Balice zostaną zmodernizowane, że powstanie dwupasmowa Zakopianka" - pisze Marcin.

Bardziej sceptyczna jest Magdalena: "A po IO te wszystkie modernizacje będą remontowane przez dwie dekady po zakończeniu blamażu na poziomie międzynarodowym...".

Co sądzisz o igrzyskach w Małopolsce? Czekamy na Wasze listy. Napisz: sport@krakow.agora.plZ innych komentarzy też bije sceptycyzm:

"Inwestujcie takie pieniądze w edukację, a nie durne igrzyska" - pisze w naszym portalu snurfik.

"Nie dla igrzysk! Dość marnotrawstwa" - grzmi rosfita. I dodaje: "Chcemy porządnych szpitali, szkół. Ci, co chcą igrzysk, niech się na ten cel opodatkują".

tom.plamka: "Nie dla Igrzysk w Zakopanem. Zamiast torów bobslejowych, hal do curlingu itp. domagam się porządnych dróg, pociągów, taniej komunikacji miejskiej, szkolnictwa na dobrym poziomie, profesjonalnej służby zdrowia". "Chleba i igrzysk! Ale przede wszystkim CHLEBA!!!" - dodaje internauta o nicku strzemiennego.

Polsko-słowackie igrzyska zimowe to pomysł...