Sport.pl

Kamil Stoch będzie promował... mistrzostwa świata w Czechach

Polski Związek Narciarski chce zacieśnić współpracę z kolegami z Czech i m.in. wypożyczyć im najlepszego polskiego skoczka.
Ciekawostki o małopolskim sporcie i nie tylko wklejamy na Facebooka Kraków - Sport.pl »


O przyszłości skoków narciarskich, biegania czy snowboardu działacze rozmawiali w sobotę w krakowskim hotelu Park Inn podczas walnego zjazdu sprawozdawczo-statutowego Polskiego Związku Narciarskiego.

Podczas spotkania prezes Apoloniusz Tajner poinformował, że związek zamierza wystąpić do ministerstwa o oddanie w dzierżawę PZN-owi zakopiańskiego kompleksu skoczni narciarskich oraz tras biegowych.

Jednym z najważniejszych tematów była jednak współpraca z Czeskim Związkiem Narciarskim. W planach jest m.in. organizacja serii konkursów w skokach narciarskich pod wspólną nazwą POL-CZE CUP (np. sobota-niedziela: Puchar Świata w Harrachovie, środa: PŚ w Wiśle, piątek-sobota: PŚ w Zakopanem. Razem 9 dni i 5 konkursów skoków).

W ramach polsko-czeskiej współpracy działacze chcą też pomóc w promocji mistrzostw świata w lotach, które w 2014 r. odbędą się w Harrachovie. Czesi będą mogli korzystać z wizerunku Kamila Stocha.

PZN poinformował też, że w planach ma m.in. przebudowę Średniej Krokwi z HS 96 na HS 106.

Więcej o: