Justyna Kowalczyk trenuje w Zakopanem. 'Trasa rolkowa jak dla uczniów podstawówki' [FOTO]

Po prawie miesięcznym zgrupowaniu w Nowej Zelandii w Snow Farm gdzie Justyna Kowalczyk trenowała na śniegu, najlepsza biegaczka trenuje w Zakopanem.
Jej sparingpartnerem w treningach jest Maciej Kreczmer. Głównym atutem treningu w Tatrach jest bliskość domu i zaplecza treningowego w Centralnym Ośrodku Sportowym. -Do dyspozycji mamy wszystko co potrzeba siłownię, stadion, bieżnię lekkoatletyczną i wspaniałe góry w których możemy trenować - mówi trener Aleksander Wierietielny. - Do szczęścia brakuje nam odpowiedniej trasy rolkowej gdyż ta, która została odnowiona bardziej nadaje się dla uczniów szkoły sportowej i niż dla Justynki.

Szkoleniowiec narzeka, że trasa ma tylko dwa kilometry i jest w dodatku płaska przez co treningi są monotonne. - Gdybyśmy mieli normalną rolkostradę to moglibyśmy większość wiosny i lata spędzać w Zakopanem - podkreśla trener Wierietielny.

Jesienne zgrupowanie w Zakopanem będzie podobne do wiosennego. Kowalczyk trenuje w górach, dużo biega na nartorolkach i trzy razy w tygodniu trenuje na siłowni. Pobyt Zakopanem zakończy się pod koniec września