Zakopane nie będzie miało swojego człowieka w FIS-ie. Adam Małysz nie został wybrany

W czwartek Zakopane dowiedziało się, że po raz czwarty przegrało walkę o organizację mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym. Władze miasta liczyły, że w przyszłości jego kandydaturę może wesprzeć Małysz, który starał się o członkostwo w Komitecie Wykonawczym FIS. Były skoczek nie znalazł się w gronie 16 osób, które weszły do władz.
Pracując dla organizacji Małysz miał lobbować na rzecz stolicy Tatr, która od lat bezskutecznie stara się o MŚ. Przygrywała jednak z norweskim Oslo (2011), włoskim Val di Fiemme (2013), szwedzkim Falun (2015) i fińskim Lahti (2017). Mimo kolejnych porażek władze Zakopanego nie zrażają się i już zapowiedziały, że będą starać się o prawo do organizacji imprezy w 2019 roku.

W mieście brakuje jednak infrastruktury. Trzeba zmodernizować skocznię i stworzyć trasy do biegów narciarskich. - Szkoda, że nie zostaliśmy organizatorem imprezy, bo byłaby ona kołem zamachowym dla inwestycji i znacznie wpłynęłaby na rozwój miasta - przekonywał w czwartek Maciej Wolak, szef Komisji sportu Miasta Zakopane.