Zakopane przegrało walkę o mistrzostwa świata: Brakuje infrastruktury

- Szkoda, że nie zostaliśmy organizatorem imprezy, bo byłaby ona kołem zamachowym dla inwestycji i znacznie wpłynęłaby na rozwój miasta - przekonuje Maciej Wolak, szef Komisji sportu Miasta Zakopane.
Jego zdaniem w stolicy Tatr nie ma odpowiedniej infrastruktury do tego, by organizować mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym. - Brakuje tras do biegów narciarskich, należy przebudować skocznię. Nie możemy rezygnować z kolejnych wyzwań. Dalej będziemy się starać o organizację zawodów - podkreśla Wolak.

Podobne deklaracje składa Wojciech Solik, wiceburmistrz Zakopanego: - Zamierzamy walczyć do momentu, w którym nie dostaniemy prawa do organizacji imprezy.

Miasto już czterokrotnie chciało być gospodarzem mistrzostw świata. - Najpierw mówiliśmy: "Do trzech razy sztuka", potem: "Do czterech razy sztuka", teraz powiem: "Do pięciu razy sztuka" - zaznacza Solik. - Najważniejsze, by Adam Małysz dostał się do Rady FIS. Jeśli będziemy mieć swojego człowieka wewnątrz organizacji, to dowiemy się czego dokładnie brakuje Zakopanemu.