Sport.pl

Mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym nie dla Zakopanego

Małopolskie miasto przegrało z Lahti i nie zorganizuje imprezy w 2017 roku. Nie dostało nawet jednego głosu od Rady FIS, w skład której wchodzi 15 osób.
Zakopane było jednym z czterech kandydatów na gospodarza zawodów (oprócz niego i zwycięzcy kandydowały także Oberstdorf i Planica). Nie należało do faworytów, ale wyniki należy uznać za klęskę. - Stolica Tatr ma olbrzymią renomę jako miasto, ale coraz mniejszą jako stacja narciarska. Brak odpowiednich tras narciarskich to mała kompromitacja - mówił "Gazecie" Andrzej Bachleda "Ałuś", były wicemistrz świata i uczestnik igrzysk olimpijskich.

Zimowa stolica Polski po raz czwarty chciała zorganizować MŚ. Wcześniej przygrywała z norweskim Oslo (2011), włoskim Val di Fiemme (2013) i szwedzkim Falun (2015). Zdaniem władz miasta atutami Zakopanego miały być: luksus i gościnność, warunki atmosferyczne czy... bliskość natury. - Nie poddajemy się. Jak zorganizujemy mistrzostwa to wszystkim buty spadną - powiedziała Zofia Kiełpińska, była biathlonistka i biegaczka narciarska, na stronie internetowej "Tygodnika Podhalańskiego".

Lahti otrzymało 7 głosów od Rady FIS, Planica 5, a Oberstdorf 3.

Więcej o:
Komentarze (44)
Mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym nie dla Zakopanego
Zaloguj się
 • seydlitz

  Oceniono 29 razy 27

  I dutków nie bydzie:) Goralenvolk jest zbyt głupi, by zrozumieć, ze FIS nie wspiera żadnych miejscowości w których nie ma szans na normalne zakwaterowanie i do których nie da się dojechać.

 • diego1977

  Oceniono 28 razy 24

  Bardzo dobrze. Już się im banknoty świeciły w zakutych główkach a tu nici. Chciwe, mściwe, zakompleksione i zakorzenione umysłowo w XIX wieku zakute łebki. Do USA ich wysiedlić. I tak tam mają większość rodziny a mentalnie pasują do nich koncertowo.

 • oloros

  Oceniono 28 razy 24

  w poblizu Oslo jest 100 km tras - oswietlonych !!!!
  w Polsce nie ma 1 km
  w Polsce nie ma jednego toru do nartorolek - koszt Orlika
  zakopane - luksus? bliskio natury?
  porabalo was
  od tego kiczu mozna zwymiotowac po prostu

 • stasieczek5

  Oceniono 23 razy 21

  Panie Andrzeju,
  cenię Pana dokonania ale powiedzmy sobie prawdę:
  Zakopane , jako miasto , nie ma żadnej RENOMY. Predzej, bez żartów, jako... stacja narciarska. Bo gory, jakies wyciągi, miejsce do saneczkowania.
  Ale jako miasto, albo raczej wielka wieś, Zakopane przeżywa totalną degrengoladę. Z każdym rokiem większą.
  Dajmy sobie spokój z wielkimi imprezami. W najbliższym czasie nie zmienimy tego a przede wszystkim mentalności ludzi. Z tym najtrudniej...

 • dio62

  Oceniono 20 razy 18

  to już cały świat wie o niezwykłej chciwości podhalańskich górali

 • fagusp

  Oceniono 20 razy 18

  Tak, stolica Tatr rzeczywiście ma renomę - miejsca, gdzie żyje najbardziej pazerno - nachalny gatunek poławiaczy dutków. Nie dziwne że było 0 (słownie: zero) chętnych żeby becalować krocie za tą dziadowszczyznę.

 • wiesiek12345

  Oceniono 17 razy 17

  Bardzo dobra decyzja FIS-u. Po co zwiedzać jakieś zasyfione Zakopane z brudnym misiem na krupówkach. Poza tym pazerność górali oraz brak dobrych tras narciarskich dyskfalifikuje ich na starcie. To już nie to samo zakopane co kilkanaście lat temu

 • maddrake

  Oceniono 15 razy 15

  Nie ma drogi dojazdowej, linii kolejowej z prawdziwego zdarzenia, lotniska, infrastruktury narciarskiej. Jak mawiał klasyk Kononowicz nie ma niczego. Więc z czym do ludzi?

 • forelle15

  Oceniono 14 razy 14

  spekulanci z Zakopanego na czele z burmistrzem nie zrobia kasiory na gruntach i tyle, nie ma co plakac

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX