Sport.pl

Mariusz Czerkawski: Selekcjoner Wiktor Pysz źle dobrał reprezentację

PRZEGLĄD PRASY. W sobotę kadra w hokeju na lodzie przegrała z Koreą Południową i nie awansowała do dywizji 1A. - Czas na zmiany. Liczę, że na walnym zjeździe PZHL-u nastąpi nowe rozdanie - przekonuje najlepszy polski hokeista ostatnich lat w rozmowie z ?Dziennikiem Polskim?.
Wisła Can-Pack, Comarch Cracovia, Muszynianka... Cały sport z Krakowa i okolic na Facebooku Kraków - Sport.pl »


Zdaniem Czerkawskiego ze stanowiskiem powinien pożegnać się prezes Zdzisław Ingielewicz. - Słyszałem, że jest kandydat na nowego naczelnika. Musimy się skupić na szkoleniu młodych hokeistów. Pod tym względem jest bardzo źle. Większość klubów się tym nie zajmuje, a skąd potem brać dobrych graczy? - zastanawia się były reprezentant Polski.

Wśród powodów, które zadecydowały o braku promocji na drugi poziom rozgrywek Czerkawski wymienia słabą dyspozycję hokeistów w decydującym spotkaniu i błędy popełnione przez selekcjonera Wiktora Pysza. - Nie rozumiem dlaczego w ostatnich dwóch minutach, kiedy Koreańczyk poszedł na ławkę kar, nasz trener nie ściągnął bramkarza. Trzeba było ryzykować. Nie wiem, czy szkoleniowiec dobrze dobrał reprezentację... - zastanawia się były gracz New York Islanders. - Budowanie zespołu w hokeju nie polega na tym, że bierze się 20 najlepszych zawodników. Trzeba ich dobierać pod względem charakteru, stylu gry. Należy odpowiednio dopasować klocki pod kątem nakreślonych zadań, pod rywali. A tego w naszej reprezentacji nie było, w założeniu wszystkie formacje miały strzelać gole, a kto miał bronić?

Więcej o: