Kamil Stoch: Ten sezon był zdecydowanie najlepszy

- Jestem zmęczony i cieszę się, ze to już koniec - podkreśla Kamil Stoch, który w niedzielę zdobył złoty medal mistrzostw Polski.
Wisła Can-Pack, Comarch Cracovia, Bank BPS Muszynianka... Cały sport z Krakowa i okolic na Facebooku Kraków - Sport.pl »

To był ostatnim akord sezonu dla polskich skoczków. Wygrał Stoch, drugie miejsce niespodziewanie zajął Bartłomiej Kłusek, a brąz wywalczył Dawid Kubacki.

To był najlepszy sezon w wykonaniu Stocha. 25-letni zakopiańczyk w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata zajął 5. miejsce. - Najbardziej ucieszyło mnie zwycięstwo w Pucharze Świata w Zakopanem, a który konkurs był najtrudniejszy? Wszystkie. Poziom był wysoki i wyrównany. W każdych zawodach trzeba było być maksymalnie skoncentrowanym i nawet najmniejsza pomyłka kosztowała wiele cennych punktów - podsumował Stoch na stronie Polskiego Związku Narciarskiego

Najniższe miejsce na podium podczas niedzielnych mistrzostw Polski zajął Kubacki, który sezon 2011/12 może spisać na straty. - Nie jestem zadowolony. Liczyłem na dużo więcej. Dopiero końcówka zaczyna wyglądać nieco lepiej. Potrenowałem mocniej i udało się zdobyć medal, ale tylko te mistrzostwa przyniosły dobry wynik - ocenił brązowy medalista.

Po ostatnich zawodach w tym sezonie skoczkowie udadzą się na zasłużone urlopy. Stoch jeszcze nie zdecydował, gdzie wybierze się na wakacje. - Na pewno chciałbym spędzić trochę czasu w domu, bo zimą nie było mnie w nim zbyt często - przyznał pięciokrotny indywidualny mistrz Polski.