Krok młodych narciarzy do spełnienia olimpijskich marzeń

W czwartek na stoku Kaniówka w Białce Tatrzańskiej kolejny raz rywalizować będą najzdolniejsi młodzi alpejczycy, którzy marzą o starcie na Igrzyskach Olimpijskich.
To będą trzecie finałowe zawody. W eliminacjach wyłonionych zostanie po osiem najlepszych dziewczyn i chłopców w dwóch kategoriach: Junior B (12-13 lat) i Junior C (14-15 lat). Następnie będą ścigać się w bardzo widowiskowym slalomie równoległym (narciarze zjeżdżają równocześnie po dwóch identycznych trasach).

Zawody mają wyłonić najlepszych młodych alpejczyków, którzy będą mieli szansę dołączyć do programu szkoleniowego TAURON OlimpijSki. - Jestem zadowolony z tegorocznej edycji TAURON Energy Ski Cup. Widać, że młodzież potrzebuje takiej formy rywalizacji, a slalom równoległy pozwala zerwać z monotonią większości polskich zawodów. Widziałem sporo młodych talentów, którym w przyszłości wróżę wysokie miejsca na najbardziej elitarnych światowych zawodach - podkreśla Andrzej Bachleda-Curuś, najbardziej utytułowany polski narciarz alpejski i pomysłodawca zawodów.

Eliminacje wystartują w czwartek o godz. 9., a finały o 10.30. Zapisy na stronie www.tauronbachledaski.pl.

Więcej o: