W Krynicy 'wybielanie sportowego śniegu', czyli mistrzostwa Polski w narciarstwie alpejskim

W dniach 14-16 marca w Krynicy czołowi polscy zawodnicy zmierzą się w 79. mistrzostwach Polski seniorów w narciarstwie alpejskim
Zawody objęte są patronatem akcji TAURON Bachleda Ski. Na stokach Jaworzyny Krynickiej najlepsi polscy narciarze rywalizować będą w konkurencjach alpejskich - slalomie, slalomie gigancie, supergigancie i superkombinacji. Organizatorzy spodziewają się około 150 zawodników, a wśród nich członków reprezentacji na Igrzyskach Olimpijskich w Vancouver. Szczególnie atrakcyjny dla uczestników będzie trzeci dzień, podczas którego odbędzie się superkombinacja, a tej konkurencji w Polsce jeszcze nie było (zawodnicy startują w slalomie i supergigancie).

Andrzej Bachleda-Curuś, najbardziej utytułowany polski alpejczyk, przekonuje: - W tym roku widoczne jest spore zainteresowanie tymi zawodami i dobrze, bo to dla Polski ważna dyscyplina. Mam nadzieję, że pojawi się wielu dobrych zawodników. W latach 60. i 70., gdy sam startowałem, uczestników było 2-3 razy więcej, a poziom był znacznie wyższy niż obecnie. Program TAURON Bachleda Ski stworzyliśmy, by przynajmniej powrócić do poziomu z tamtych lat. Chcemy odświeżyć i wybielić sportowy śnieg, żeby dawał jeszcze więcej radości ludziom w każdym wieku. Myślę, że jesteśmy na dobrej drodze.

Mistrzostwa rozpoczną się od weryfikacji zawodników we wtorek w godz. 17-19 w Krynicy przy ul. Ludowej 12/14. Następnie o godz. 19 odbędzie się odprawa kierowników ekip. W środę rozegrany zostanie slalom gigant, a w czwartek slalom. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród za dwa pierwsze dni zawodów odbędzie się w czwartek o godz. 14 przy mecie slalomu. Trzeciego dnia zawodnicy rywalizować będą w supergigancie oraz w superkombinacji, których podsumowanie planowane jest na godz. 15.30. Szczegółowe informacje na oficjalnej stronie Polskiego Związku Narciarskiego.

Więcej o: