Jacek Wszoła wręczył medale młodym narciarzom

18 lutego na stoku Nosal w Zakopanem odbyła druga edycja zawodów dla młodych narciarzy - TAURON Energy Ski Cup. Wzięło w nim udział blisko 50 zawodników w kategorii Junior C (12-13 lat) i Junior B (14-15 lat)
Młodzi alpejczycy ścigali się w slalomie równoległym. Na mecie różnice w niektórych przejazdach wynosiły kilka setnych sekundy. Ostatecznie najlepszą juniorką w kategorii C okazała się Izabella Tylek, która pokonała w przejeździe finałowym Ingę Opalińską. Wśród chłopców, po zaciętym wyścigu, zwyciężył Kamil Oramus, a drugi był Paweł Pyjas. W kategorii juniorów starszych triumfowali Justyna Sikora i Arkadiusz Poręba.

Ceremonię wręczenia nagród uświetnili Jacek Wszoła (mistrz olimpijski w skoku wzwyż z Igrzysk olimpijskich w Montrealu w 1976 roku) oraz Krzysztof Zawadzki, wiceprezes Zarządu TAURON Polska Energia ds. ekonomiczno-finansowych. - Cieszy mnie fakt, że blisko 50 startujących na Nosalu juniorów i juniorek pokazało jak bardzo widowiskowy może być slalom równoległy. Nasze zawody dowodzą, że mamy w Polsce dużą grupę naprawdę zdolnych młodych zawodników i zawodniczek, których trzeba wspierać. Być może już niedługo ktoś z nich dołączy do naszej grupy TAURON OlimpijSki - podsumował Andrzej Bachleda-Curuś, inicjator projektu.

Wyniki TAURON Energy Ski Cup:

Juniorki C

1. Izabella Tylek

2. Inga Opalińska

3. Weronika Klimek

4. Maria Strzeżek

Juniorzy C

1. Kamil Oramus

2. Paweł Pyjas

3. Paweł Wąsek

4. Jakub Matulka

Juniorki B

1. Justyna Sikora

2. Iwona Kohut

3. Paula Tylek

4. Aleksandra Dąbrowska

Juniorzy B

1. Arkadiusz Poręba

2. Michał Liwski

3. Piotr Habdas

4. Maciej Dziedzic

Dodatkowe informacje oraz zdjęcia ze wszystkich imprez dostępne są na www.facebook.com/TauronBachledaSki oraz na www.tauronbachledaski.pl