Alpejski weekend w Małopolsce pod okiem Andrzeja Bachledy-Curusia

Blisko 200 osób wzięło udział w zawodach narciarskich zorganizowanych w miniony weekend pod patronatem Tauron Bachleda Ski.
W piątek (3 lutego) na stoku Harenda w Zakopanem rozegrana została III edycja AZS Wintercup. Studenci rywalizowali w konkurencjach slalom gigant i slalom. Pomimo dużego mrozu atmosfera była gorąca. Zawodników zmobilizowała do zaciętej walki nagroda główna całej serii, którą w tym roku będzie samochód osobowy.

Wśród kobiet najlepsza w slalomie gigancie okazała się Karolina Klimek (AWF Kraków), natomiast wśród mężczyzn najszybszy był Filip Rzepecki (UJ Kraków). W slalomie zwyciężyli Anna Berezik (ATH Bielsko-Biała) i Mateusz Habrat (AWF Kraków). Warto wspomnieć o sportowej postawie Wojciecha Szczepanika, który przyznał się do ominięcia jednej z tyczek, za co otrzymał wyróżnienie Fair Play.

Z kolei w sobotę (4 lutego) w ośrodku Siepraw-Ski odbyły się pierwsze zawody o Puchar Tauronka. Współzawodniczyło ponad 50 dzieci podzielonych na cztery kategorie wiekowe. Dobra zabawa i pozytywne emocje nieodłącznie towarzyszyły rywalizacji najmłodszych narciarzy podczas całej imprezy. Ceremonię zakończenia poprowadził osobiście Andrzej Bachleda-Curuś, który wręczył zwycięzcom niewielkie puchary.

Najszybsi byli: Mateusz Bucki i Magdalena Chromcewicz w kategorii wiekowej 2001/2002, Kacper Kapusta i Natalia Wróbel w kategorii 2003/04, Piotr Bublik i Marta Adamowska w kategorii 2005/06 oraz Wiktor Gąsiorek i Otylia Bubka w kategorii 2007/08.

Natomiast w niedzielę (5 lutego) w Szczawnicy miały miejsce piąte eliminacje Mistrzostw Polski Amatorów. Tam również frekwencja dopisała i tak samo jak w poprzednich edycjach duch sportowej walki nie gasł do ostatnich chwil.

- Trasa była ciekawa i niezwykle długa jak na zawody amatorskie. Pod koniec miałem wrażenie, że narty niosą mnie same, ale udało się pokonać ostatnie bramki i dojechać do mety - relacjonuje Kasper Leonowicz z krakowskiego klubu Yeti, który zdeklasował rywali. Drugi na mecie z ponad sekundową stratą był Marek Skrzypczyński z Wrocławia. Wśród pań najlepszy czas osiągnęła Natalia Hajduk ze Szczawnicy, która o 1,1 s. wyprzedziła Olgę Plutę. Uroczystość wręczenia nagród uświetnili swoją obecności Andrzej Bachleda-Curuś oraz burmistrz Szczawnicy Grzegorz Niezgoda.