Fani narciarstwa i Justyny Kowalczyk mogą biegać na nartach w Krynicy Zdrój

W sobotę zostanie oficjalnie otwarta 12-kilometrowa trasa biegowa z Góry Parkowej do Tylicza. Rajd dla amatorów biegania zostanie połączony z piknikiem dla dzieci i dorosłych.
- Narciarstwo biegowe uaktywnia wszystkie partie mięśni. To łatwy sport i niewiele kosztuje. Każdy może spróbować, dlatego przyciąga całe rodziny- mówi Jerzy Karakuła, założyciel Centrum Narciarskiego Tylicz/Krynica.

To kolejna trasa narciarska w tym regionie. - W tamtym roku została zapoczątkowana idea budowania tras. Widać bardzo duże zainteresowanie. Przyczyniły się do tego sukcesy Justyny - przyznaje Karakuła.

W sobotę już od godz. 11.30 ochotnicy będą mogli spróbować sił w rajdzie z Góry Parkowej w Krynicy do Tylicza. - Celem jest pokazanie trasy biegowej i pięknej panoramy Krynicy i Tylicza. Następnie trasa poprowadzi do osady turystycznej, gdzie znajduje się m.in. założony rok temu park biegowy [pętla długośc 2,5 km plus 200 m ósemka kubusia dla dzieci - przyp. red.] - wyjaśnia Karakuła.

Organizatorzy przygotowali atrakcje dla najmłodszych. Do godz. 14 przyjmowane będą zapisy na "Bieg Kubusia", który rozpocznie się godzinę później. Do biegu mogą przystąpić dzieci od trzech do siedmiu lat. Każdy będzie także mógł uczestniczyć w zajęciach przeprowadzanych przez instruktora. - Przewidujemy, że weźmie udział około 50 dzieci. Przygotowaliśmy dla nich wiele zabaw m.in. zawody w unihokeju, zjazd specjalną rynną na oponach, będzie również kilka ciekawych gier rodzinnych - mówi Karakuła.

Na miejscu w Tyliczu działa już wypożyczalnia nart biegowych.