Sport.pl

Skoki narciarskie. Apoloniusz Tajner: Zakopane nadal przyciąga kibiców

Prezes Polskiego Związku Narciarskiego był bardzo zadowolony z zakopiańskich konkursów. - Choć Adam Małysz już nie skacze, to kibice pokazali, że nadal kochają skoki - mówił Tajner.
- Jestem zadowolony pod względem organizacyjnym z pierwszych konkursów po zakończeniu kariery przez Adama. Kibice dopisali, a to oznacza też, że związek zarobi na swoją działalność - przyznał Tajner. - Dostałem sygnały z federacji narciarkiej (FIS), że są bardzo zadowoleni z przebiegu PŚ w Zakopanem. Dlatego możemy być prawie pewni, że przez najbliższe pięć lat PŚ nadal będzie gościł w stolicy Tatr.

Tajner liczy też, że atmosfera w Zakopanem i tysiące kibiców na trybunach pomogą w staraniach miasta o organizację mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym,

- Dobrze by było, by Zakopanem wreszcie zostało gospodarzem. Ubiegamy się już po raz czwarty i w tym roku okaże się, kto je zorganizuje w 2017 roku - dodaje Tajner. - Największym problemem jest brak dobrych tras biegowych. M.in. z tego powodu odwołano PŚ w kombinacji norweskiej. Jesteśmy w stanie poradzić sobie z tym kłopotem, jeśli zostaniemy gospodarzem.

Więcej o:
Komentarze (1)
Skoki narciarskie. Apoloniusz Tajner: Zakopane nadal przyciąga kibiców
Zaloguj się
  • jan10mar

    Oceniono 1 raz 1

    Adam jest pewnie rozżalony najbardziej tym, że kibicom jest obojętne który z Polaków wygra w Zakopanem. Kamil Stoch zrobił to dwa razy /2011 i teraz/

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX