Tour de Ski. Kasina Wielka cieszy się ze zwycięstwa Justyny Kowalczyk [FOTO]

Polska biegaczka narciarka trzeci raz z rzędu wygrała najbardziej prestiżowy cykl zawodów w swojej dyscyplinie. W ostatnim wyścigu pod Alpe Cermis wyprzedziła Marit Bjoergen o niemal 30 sekund.
Kilkadziesiąt osób zgromadziło się w karczmie pod stokiem Śnieżnicy w Kasinie Wielkiej, gdzie na ekranie telewizora śledzili finał Tour de Ski. Narciarze i obsługa karczmy kibicowali najsłynniejszej mieszkance miejscowości - Justynie Kowalczyk. Emocjonowali się biegiem i walką na trasie. Entuzjastycznie reagowali, gdy polska biegaczka zaczęła uciekać Norweżce Marit Bjoergen. Prawdziwy szał radości wybuchł jednak, kiedy zostawiła ją daleko w tyle. Po tym jak jako pierwsza przekroczyła linię mety właściciele zaczęli odkorkowywać butelki szampana o częstować wszystkich gości. - To tutaj Justyna wyrobiła sobie taką krzepę! Trenowała podbiegi na stokach Śnieżnicy. Dlatego teraz z taką siłą biega pod górę - cieszył się Sławomir Pala, dyrektor stacji narciarskiej na Śnieżnicę.

Niespełna 29-letnia Kowalczyk oprócz trzech zwycięstw w Tour de Ski ma na koncie także cztery medale olimpijskie (złoty, srebrny i dwa brązowe) oraz sześć medali Mistrzostw świata (dwa złote, dwa srebrne i dwa brązowe).