Aksam Unia Oświęcim w pogoni za mistrzem Polski

W zeszłym sezonie hokeiści z Oświęcimia zajęli miejsce na podium. W tym celem minimum jest najlepsza czwórka. Do awansu na pozycję gwarantującą wejście do grupy mistrzowskiej brakuje im już niewiele.
Przed startem rozgrywek Karel Suchanek, szkoleniowiec Aksam Unii, przekonywał, że jego ekipa jest jedną z pięciu, które będą walczyły o strefę medalową. Po 11. kolejkach fazy zasadniczej drużyna zajmuje piąte miejsce i jeśli do końca pozostałaby na tej pozycji, to w drugiej połowie sezonu musiałaby zadowolić się walką o utrzymanie.

Aksam Unia ma tylko trzy punkty straty do Comarch Cracovii i dwa mecze rozegrane mniej (mistrzowie Polski grali awansem). Dziś zmierzy się z Nestą w Toruniu. W pierwszym meczu pokonała beniaminka 8:1. Było to drugie najwyższe zwycięstwo w sezonie. Dużo bardziej oświęcimianie cenią jednak ostatnie wygrane z GKS-em Jastrzębie i Ciarko PBS-em Bankiem Sanok.

Coraz lepiej spisują się także torunianie. Na początku sezonu głównie przegrywali. Później odskoczyli jednak od zamykających tabelę MMKS-u Podhale Nowy Targ i Zagłębia Sosnowiec. Niespełna dwa tygodnie temu odebrali u siebie punkt Cracovii, która triumfowała dopiero w rzutach karnych.