W wakacje można przygotować się do startu w Kraków Business Run

Organizatorzy charytatywnego biegu sztafet mają propozycję dla tych, którzy chcieliby zacząć biegać lub już to robią biegają . To bezpłatne treningi dwa razy w tygodniu. Przyjść może każdy i przekonać się, że bieganie jest także dla niego.
"Trochę ruchu przyda się każdemu. Długie godziny spędzone przy biurku, wcześniej czy później, odbiją się na zdrowiu. Bóle kręgosłupa, dodatkowe kilogramy to najczęstsze konsekwencje braku czasu na sport. Dlatego warto zadbać o kondycję już teraz." - zachęcają organizatorzy.

Na bezpłatne treningi do Kraków Business Run może przyjść każdy. - Byłam zaledwie kilka razy na ćwiczeniach i już widzę efekty. To doskonały sposób na rozładowanie stresu, mam też więcej energii na co dzień i zdecydowanie lepiej się czuję - opowiada Iwona, uczestniczka treningów.

W czasie zajęć trenerzy proponują różne aktywności, nie tylko te związane z bieganiem. - To doskonała okazja, by zacząć się ruszać w bezpieczny sposób, pod okiem specjalisty, a także wzmocnić i rozciągnąć ciało. W czasie spotkań podpowiadamy też, jak się odżywiać, co jeść przed, a co po ćwiczeniach. Pomagamy także dobrać odpowiednią aktywność dla konkretnej osoby - tłumaczy Maciej Samborski, trener biegania i dodaje, że dla osób, które startują w Kraków to ostatni moment, by zacząć się przygotowywać do Kraków Business Run (4 września).

Ćwiczenia prowadzą doświadczeni trenerzy ze Studia Samtrening, m.in. Katarzyna i Maciej Samborscy. Samborska była reprezentantką Polski w lekkoatletyce i wielokrotną medalistką mistrzostw Polski. Jest specjalistką treningu kobiet, treningu siłowego i funkcjonalnego oraz biegowym w terenie, zajmuje się też stretchingiem. Samborski był uczestnikiem mistrzostw świata i Europy w biegach na 100 i 200 metrów, a także w sztafecie 4x100 m.

Treningi odbywają się we wtorki o godz. 19.30 i w piątki o 18.30 na Błoniach (wejście główne do Parku Jordana). W sierpniu zajęcia będą się odbywać we wtorki i w czwartki. Szczegóły na www.krakowbusinessrun.pl.