Hutnik Nowa Huta wraca na Suche Stawy i zagra z byłym uczestnikiem Ligi Mistrzów!

28 lipca trzecioligowa drużyna po raz pierwszy od czasu remontu zagra na swoim stadionie, a rywalem ma być... Artmedia Petrzalka, były uczestnik Ligi Mistrzów
Przed Euro 2012 stadion został wyremontowany (położono nową murawę, odnowiono łazienki i szatnie). Kosztami po połowie podzieliła się Angielska Federacja i miasto. Wszystko po to, by podczas mistrzostw Europy obiekt w Nowej Hucie mógł być bazą treningową reprezentacji Anglii.

Hutnik na stadion przy ulicy Ptaszyckiego wróci po pół roku przerwy (wiosną rozgrywał mecze na stadionie Grębałowianki). Ile trzecioligowy klub będzie musiał płacić za wynajem, jeszcze nie wiadomo. - Umowę z Zakładem Infrastruktury Sportowej podpiszemy w ciągu następnych kilku tygodni. Ceny za mecz jeszcze nie ustaliliśmy, ale mamy zapewnienie, że będzie dużo niższa, niż komercyjna - przyznaje Adam Gliksman, wiceprezes Stowarzyszenia Nowy Hutnik 2010.

Powrót Hutnika na Suche Stawy nastąpi 28 lipca. Wtedy, w ramach akcji "Welcome to Nowa Huta" trzecioligowiec zagra ze słowacką Artmedia Petrzałka, która w 2005 roku występowała w fazie grupowej Ligi Mistrzów (dziś gra w drugiej lidze słowackiej).

Jesienią na stadionie w Nowej Hucie ma grać także Okocimski Brzesko. Beniaminek otrzymał niedawno pozwolenie na występy w pierwszej lidze, ale stadion w Brzesku nie spełnia wymogów Komisji Licencyjnej. Obiekt ma zostać poddany modernizacji, ale dopóki nie będzie gotowy, klub będzie musiał wynajmować stadion na Suchych Stawach. Nieoficjalnie wiadomo, że brzeszczanie za jeden mecz na obiekcie w Nowej Hucie mają płacić 10 tys. złotych.

Więcej o: