Sport.pl

Stadion Hutnika Nowa Huta otrzymał nową nazwę

kabe, PAP
31.05.2012 , aktualizacja: 31.05.2012 16:00
A A A
A tak na Hutniku wygląda teraz murawa. Jest gładka jak na Wembley lub Wimbledonie

A tak na Hutniku wygląda teraz murawa. Jest gładka jak na Wembley lub Wimbledonie (Fot. Jakub Ociepa / Agencja Gazeta)

?Stadion Miejski Hutnik Kraków? - tak od czwartku nazywa się obiekt przy ulicy Ptaszyckiego 4. Od 6 czerwca będą na nim trenować angielscy piłkarze. Kto będzie operatorem stadionu po zakończeniu turnieju, jeszcze nie wiadomo.
- Zmiana pokazuje, że Kraków szanuje tradycje nowohuckiego sportu. Nowa nazwa jest też sygnałem dla Zarządu Infrastruktury Sportowej, by na stadionie dalej grał Hutnik - powiedział Tomasz Urynowicz, szef Komisji sportu, turystyki i kultury fizycznej Rady Miasta Krakowa.

Póki co nie jest pewne, że drużyna z Suchych Stawów, która niespełna dwa tygodnie temu awansowała do trzeciej ligi, od nowego sezonu wróci na dawny obiekt. Dalsze korzystanie z niego może okazać się dla klubu zbyt drogie. Stadion został niedawno wyremontowany, położono nową murawę, odnowiono szatnie i prysznice. Kosztami po połowie podzieliło się miasto i Angielska Federacja.

O tym, kto zostanie nowym operatorem stadionu, dowiemy się po zakończeniu turnieju.

Zobacz także
  • Euro 2012 w Krakowie. Dirk Kuyt ma za zadanie strzelać gole, a Arjen Robben będzie mu w tym pomagał Dirk Kuyt: Długie podróże z Krakowa do Charkowa? Nie ma problemu
  • Ul. Grodzka, balon widokowy Krakowskie Zawody Balonowe tym razem nie nad Krakowem
  • Kibice na stadionie Ciężkie życie fana na Euro 2012 w Krakowie

Zobacz więcej na temat:

Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane