Kibice Hutnika Nowa Huta obejrzą mecz z Orłem w Balinie

Działacze czwartoligowca wpuszczą kibiców Hutnika na sobotni mecz pomiędzy obiema drużynami. Dla fanów z Nowej Huty zostanie przygotowana kryta trybuna, która pomieści 300 osób. Wcześniej władze klubu z Balina obawiały się przyjazdu fanów drużyny gości.
Władze drużyny z Balina nie chciały wpuścić fanów, bo miały w pamięci ich zachowanie podczas niedawnego meczu z Orłem Piaski Wielkie. Po tamtym spotkaniu policja zatrzymała pięciu kiboli, a zarząd klubu potępił zachowanie grupki osób, które, jego zdaniem, naraziło na szwank dobre imię Hutnika. Działacze podkreślali, że nie będą więcej tolerować takich incydentów. - Położyły się one cieniem nie tylko na dopingu kilkuset fanów z Nowej Huty, którzy wspierali swoją drużynę, ale także na wszystkie działania, które w ostatnich dwóch latach zostały przez nas podjęte - napisał w oświadczeniu Adam Gliksman, wiceprezes klubu.

O tym, że kibice Hutnika obejrzą z trybun spotkanie z Orłem poinformował portal sportowetempo.pl. Fani z Nowej Huty usiądą na specjalnie przygotowanej dla nich krytej trybunie, która pomieści około 300 osób. Kibice wchodzący na sektor zostaną przeszukani przez ochronę. Wszystkie niedozwolone przedmioty mają być rekwirowane.

To nie pierwszy raz, kiedy władze klubu boją się wpuścić na swój obiekt kibiców Hutnika. W ubiegłym roku spotkanie Orła z klubem z Nowej Huty odbyło się bez udziału publiczności. Działacze drużyny z Balina obawiali się o zachowanie kibiców gości i zdecydowali, że mecz zostanie rozegrany przy pustych trybunach. Piłkarzy zza płotu dopingowała wówczas grupa 60 osób, która zachowywała się bez zastrzeżeń. Nie tylko działacze Orła mieli obawy przed wpuszczeniem na swój stadion fanów Hutnika. Wiosną sezonu 2010/11 klub z Nowej Huty aż dziewięć spotkań rozegrał na własnym obiekcie, bowiem zespoły, z którymi się mierzył nie chciały ryzykować przyjęcia kibiców i spotkania, w których miały być gospodarzem, wolały rozegrać na wyjeździe.

Mecz Orła Balin z Hutnikiem Nowa Huta odbędzie się w sobotę, 31 marca. Początek o godzinie 16.