Euro 2012. Angielscy dziennikarze o bazie w Krakowie: "Piękne miasto, ale stadion nędzny"

"Ależ piłkarze się zdziwią jak zobaczą stadion Hutnika, na którym będą trenować" - tak na informację, że podczas Euro 2012 Anglicy będą mieli swoją bazę w Krakowie zareagował "Daily Mail"
O tym, że Anglicy będą mieli podczas Euro 2012 swoją bazę w Krakowie poinformowali w poniedziałek przedstawiciele angielskiej federacji piłkarskiej. - Za bazą pobytową rozglądaliśmy się od września ubiegłego roku, a Kraków to najpiękniejsze miasto, do jakiego mogliśmy przyjechać - powiedział Adrian Bevington, dyrektor Klubu Anglia skupiającego narodowe reprezentacje tego kraju. Angielskie media wyliczają plusy takiego wyboru. Są to m.in. szybki i tani przelot, możliwość zobaczenia pięknych zabytków i najwspanialszych dzieł polskiej kultury, a także miejsce, w którym mieszkać będą piłkarze - położony w samym centrum miasta, pięciogwiazdkowy Hotel Stary. Jest jednak też jeden wielki minus - zdaniem angielskich dziennikarzy przyzwyczajeni do luksusu piłkarze mocno się zdziwią, gdy zobaczą stadion Hutnika, na którym przyjdzie im trenować.

Dziennik "Daily Mail" publikuje szereg zdjęć z obiektu, na których - jak pisze - "gołym okiem widać, że nie są to standardy Premier League". "To tu podopieczni Fabio Capello będą ćwiczyć taktykę. Jak to zobaczą - z pewnością uniosą brwi w geście zaskoczenia" - czytamy.

Szczególne wrażenie na brytyjskich dziennikarzach zrobiły szatnie tego 6,5-tysięcznego obiektu. "Są ciasne i bardzo oszczędnie udekorowane. Nawet obraz papieża Jana Pawła II przyklejony jest do ściany nad lustrem klejącą taśmą" - pisze dziennik.

Sam stadion brytyjscy dziennikarze określają słowem "odrapany"."Obszary pola karnego to nagie plamy, bez źdźbła trawy" - oceniają stan murawy.

Wszystko to sprawia, że Anglicy - choć Hutnik wita ich napisem na tablicy świetlnej "Come On England" - już po cichu zazdroszczą Holendrom i Włochom, którzy wcześniej wybrali znacznie piękniejsze obiekty - Wisły i Cracovii.