Sport.pl

Apel fundacji do Komisji Ligi: Wpuśćmy dzieci na stadiony!

Komisja Ligi zamknęła na stadion Arki Gdynia na mecz z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza. To kara za naganne zachowanie części publiczności podczas derbów Trójmiasta. Fundacja Sportowcy Dzieciom apeluje do Komisji Ligi o otwarcie obiektu. Tylko dla dzieci. Bezpłatnie.
Fundacja Sportowcy Dzieciom do Komisji Ligi apeluje poprzez media. Miesiąc temu drogą korespondencyjną próbowała wyprosić w UEFA zgodę na obecność na meczu Legia - Real wyłącznie dzieci. Bez skutku.

- Wnioskowaliśmy o wpuszczenie na trybuny wyłącznie dzieci z domów dziecka, różnego typu ośrodków opiekuńczo-wychowawczych, szkół oraz przede wszystkim dziewcząt i chłopców z wszelkich klubów, szkółek, akademii piłkarskich z mazowieckiego i ościennych województw - mówi Dariusz Mróz z Fundacji Sportowcy Dzieciom.

Nie doczekali się odpowiedzi

Przedstawiciele i wolontariusze Fundacji oczyma wyobraźni widzieli trybuny wypełnione dziesiątkami tysięcy najmłodszych, dopingujących swoich wielkich idoli: Bale'a, Ronaldo, Kroosa, Benzemę, Moratę. Widzieli dzieci proszące ich po meczu o autograf lub zdjęcie.

- To byłby naprawdę piękny widok. Cóż, widocznie mamy za dużą wyobraźnię. Nawet nie doczekaliśmy się odpowiedzi od UEFA. Gdybyśmy byli zainteresowani reklamą niezdrowych chipsów, słodkich napojów albo gier komputerowych to pewnie przysłano by do nas kierowcę z limuzyną - zauważa gorzko Dariusz Mróz.

Proszą Komisję Ligi

Fundacja Sportowcy Dzieciom wyraża przekonanie, że Komisja Ligi nie okaże się tak bezduszna jak UEFA i wyrazi zgodę na obecność dzieci na meczu Arki z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza oraz automatycznie w przyszłości także na innych zamykanych za karę stadionach. Za pośrednictwem mediów apeluje do pana Zbigniewa Mrowca, przewodniczącego Komisji Ligi:

- Panie Zbigniewie, jeśli już trzeba zamykać stadiony, to trudno, zamykamy. Ale nie przed dziećmi. Dla nich powinny być otwarte zawsze i wszędzie wszystkie obiekty i wszelkie imprezy sportowe. Niech obecność najmłodszych na trybunach zamkniętego obiektu podkreśli etos piłkarstwa i wartości, jakie za sobą niesie: uczciwość, sprawiedliwość, honor, kulturę i gościnność. Fundacja Sportowcy Dzieciom bardzo Pana o to prosi. Fundacja Sportowcy Dzieciom nie przyjmuje argumentów klubów, które zostały ukarane zamknięciem stadionu, dotyczących problemów z organizacją obecności na nim dzieci, tj. zatrudnieniem ochrony, sprzątaczek i innych pracowników obsługi - argumentuje Mróz.

- Od pilnowania dzieci i sprawdzania, czy nie pozostawiają po sobie papierków, są opiekunowie, nauczyciele i wychowawcy, a nie ciężkozbrojni pracownicy agencji ochrony. Niech zamknięcie trybun będzie karą dla klubów, ale zarazem nagrodą i bezpłatnym zaproszeniem dla zorganizowanych grup dzieci i młodzieży na mecze Ekstraklasy - dodaje.