Sport.pl

Mecz na szczycie ligi - zagrają beniaminkowie z poprzedniego sezonu

Tego w Niecieczy jeszcze nie było. Jeśli Bruk-Bet Termalica w niedzielę pokona Zagłębie Lubin (mecz o godz. 15.30), po raz pierwszy w historii zostanie liderem ekstraklasy!
Po dwóch kolejkach jedynymi zespołami, które mogą pochwalić się kompletem punktów, są beniaminkowie z poprzedniego sezonu.

O ile Zagłębia w czołówce można było się spodziewać - w końcu broni honoru ekstraklasy w Lidze Europy - o tyle Bruk-Bet niemal na szczycie to niespodzianka. Przed sezonem w Niecieczy sporo się pozmieniało. Klub zatrudnił nowego trenera i kilku piłkarzy.

- Jestem ciekaw, jak wypadniemy na wyjeździe po dwóch meczach u siebie. Chcielibyśmy zagrać podobnie, czyli solidnie w defensywie. To fundament wszystkiego - zaznacza na oficjalnej stronie klubu Czesław Michniewicz, szkoleniowiec Bruk-Betu.

W Lubinie będzie miał do dyspozycji wszystkich piłkarzy z wyjątkiem Dariusza Treli, który dochodzi do siebie po wstrząśnieniu mózgu. Pozostali spróbują pewnie wykorzystać zmęczenie rywali. Zagłębie jeszcze w czwartek grało z duńskim SonderjyskE w eliminacjach LE. Przegrało 1:2.

Więcej o: