Sport.pl

Termalica Bruk-Bet Nieciecza. Sentymentalny mecz Dawida Sołdeckiego

W sobotę Termalica Bruk-Bet Nieciecza zagra z Górnikiem Łęczna. - Mam tam wielu znajomych i kilku przyjaciół - mówi Dawid Sołdecki.

Chcesz więcej? Polub Kraków - Sport.pl28-letni obrońca jest w tym sezonie podstawowym piłkarzem beniaminka. We wszystkich meczach ligowych przebywał na boisku przez 90 minut. Najbliższe spotkanie będzie jednak dla niego szczególne. W Górniku spędził kilka lat i zadebiutował w ekstraklasie. - Nie ukrywam, że to ważny etap w mojej karierze. Czuję do niego sentyment. Gdy pierwszy raz zagrałem przeciwko Górnikowi w Łęcznej, czułem się dziwnie - opowiada Sołdecki w rozmowie z oficjalną stroną klubu.

Z pobytu na Lubelszczyźnie wyniósł nie tylko doświadczenie. Wciąż przyjaźni się z kilkoma piłkarzami, z którymi występował w Łęcznej. - To m.in. Veljko Nikitović. Jest chrzestnym mojego dziecka, a ja jego. Dobry kontakt mam z Sergiuszem Prusakiem czy Pawłem Sasinem - mówi obrońca.

W sobotę z niektórymi z nich może spotkać się na boisku. Górnik nie zbiera za grę tylu pochwał co Termalica, ale uzbierał tylko punkt mniej niż beniaminek. - Prezentuje bardzo niewygodny styl. Koncentruje się głównie na szybkich kontrach. Występując przeciwko takiemu rywalowi, trzeba szybko strzelić bramkę - zaznacza Sołdecki.Więcej o: