Były piłkarz o Termalice Bruk-Bet: To odważnie grająca drużyna

Jakub Czerwiński latem trafił z Termaliki do Pogoni, a w najbliższą sobotę zagra przeciwko byłej drużynie.

Chcesz więcej? Polub Kraków - Sport.pl

Zimą Czerwiński zdecydował się na podpisanie umowy z Pogonią, choć obowiązywał go jeszcze półroczny kontrakt z klubem z Niecieczy. W lecie zadebiutował w drużynie Czesława Michniewicza i szybko stał się ważną postacią defensywy.

Po ośmiu kolejkach ekstraklasy Pogoń jest wiceliderem. W najbliższej kolejce zmierzy się z Termaliką w Mielcu. - Szczerze mówiąc, podoba mi się ich gra. Od momentu, kiedy razem wywalczyliśmy awans, wiele się nie zmieniło. To ciągle odważnie i konsekwentnie grająca od tyłu drużyna. Trener Mandrysz nadal ma ten sam pomysł: nie jakieś "wywalanie" piłki do przodu, tylko próby stwarzania, kreowania przemyślanych akcji. Termalica punktuje, jest bardzo groźna - opowiada Czerwiński w rozmowie z "Dziennikiem Polskim".

Jeszcze jeden smaczek stanowi osoba trenera Piotra Mandrysza, niegdyś związanego z Pogonią. - Ludzie w klubie bardzo go szanują, miło wspominają. Jak widać, trochę wspólnych tematów z tymi osobami więc mam, bo ja też uważam trenera Mandrysza za świetnego fachowca - dodaje Czerwiński.