Termalica debiutuje w ekstraklasie. Wielki dzień dla Niecieczy

Termalica Bruk-Bet dziś w Gliwicach debiutuje w ekstraklasie. - Dreszczyk emocji będzie tylko do pierwszego gwizdka - mówi Bartłomiej Babiarz, pomocnik beniaminka, przed meczem z Piastem (godz. 18).

Chcesz więcej? Polub Kraków - Sport.pl

Gdyby Babiarz wybierał się na mecz z domu, mógłby nawet podjechać komunikacją miejską. Pomocnik całe życie spędził na Śląsku - urodził się w Katowicach, grał w GKS-ie Tychy, a w ekstraklasie debiutował w Ruchu Chorzów. W poniedziałek zapakuje się jednak w autobus pod Tarnowem i wyruszy w 170-kilometrową podróż do Gliwic. Termalica pierwszy raz pojedzie na wyjazdowy mecz ekstraklasy.

Obok pomocnika w autokarze usiądzie doświadczenie liczące ponad 700 spotkań w najwyższej klasie rozgrywkowej, bo tyle meczów w ekstraklasie zagrali wszyscy piłkarze Termaliki. Paradoksalnie pierwszy raz wystąpią w niej jedni z najstarszych - 31-letni Dalibor Pleva i o cztery lata starszy Krzysztof Kaczmarczyk. - Bardzo fajnie, że będą debiutowali, bo na to zasłużyli - podkreśla Babiarz.

Niecieczanom najbardziej brakować będzie młodych stoperów - Jakuba Czerwińskiego i Bartosza Kopacza. Obaj przeszli do klubów silniejszych, mierzących w wyższe cele. Pierwszy już w zimie podpisał kontrakt z Pogonią Szczecin, drugi wrócił do Górnika Zabrze.

Mimo to w Niecieczy panuje optymizm. - Wniesiemy coś nowego do ekstraklasy. Trener Piotr Mandrysz zwraca uwagę na przygotowanie fizyczne, ale przede wszystkim na grę w piłkę. Oby za radością z gry szły wyniki - podkreśla Babiarz.

Wyjazd do Gliwic to dla beniaminka podróż w nieznane - z Piastem pożegnało się 14 piłkarzy, a przyszło 12. Spotkanie o godz. 18. Transmisja na Eurosport 2, relacja na krakow.sport.pl.