Gra nie tylko Cracovia. Jakie nastroje u małopolskich pierwszoligowców po sparingach?

Okocimski Brzesko strzelił aż osiem goli z okazji święta w Dąbrowie Tarnowskiej, ale dzień wcześniej przegrał z Kolejarzem Stróże. Nie zachwyciła Termalica Bruk-Bet Nieciecza.
W sobotę Okocimski na zakończenie obozu w Pustyni uległ zespołowi ze Stróż 0:1. Gola zdobył Piotr Trafarski. - Mecz odbywał się w ciężkich warunkach atmosferycznych i widać było, że piłkarzom dało to się we znaki. W trakcie obozu pracowaliśmy nad elementami, które będziemy chcieli realizować w pierwszej lidze - ocenia Krzysztof Łętocha, trener Okocimskiego, na oficjalnej stronie klubu.

Dzień później jego zespół zagrał z Dąbrowie Górniczej z okazji 90-lecia występującej w lidze okręgowej Dąbrovii. Okocimski przegrywał już po trzech minutach, ale potem wszystko wróciło do normy. Wynik? 8:2.

W środę Okocimskiego czeka trudniejszy test. Beniaminek zmierzy się z Sandecją, innym małopolskim pierwszoligowcem.

Tymczasem Termalica Bruk-Bet Nieciecza zremisowała w sobotę z drugoligową Resovią. - W pierwszej połowie może nie prezentowaliśmy się dobrze. Możliwe, że wpłynęły na to ciężkie treningi. Wystąpiliśmy też w nieco pomieszanym składzie. Sam sparing był pożyteczny. Resovia dobrze wyglądała fizycznie. Szkoda, że w końcówce Łukasz Szczoczarz nie wykorzystał dobrej sytuacji - mówił Kazimierz Moskal, trener niecieczan, na oficjalnej stronie klubu.

Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska - Okocimski Brzesko 2:8

Bramki: Nowak (3., 84.) - Zaniewski (10., 25.), Wojcieszyński (38.), Oświęcimka (40.), Smółka (49.), Trznadel (68.), Jacek (69.)

Okocimski Brzesko, I połowa: Kozioł - Wieczorek, Cegliński, Jacek, Bella - Pyciak, Wojcieszyński, Baliga, Oświęcimka, Ogar - Zaniewski.

II połowa: Mieczkowski - Bella, Jacek, Cegliński (60. Urbański), Wieczorek (60. Wawryka) - Jeriomenko, Darmochwał, Szałęga, Trznadel, Łytwyniuk - Smółka.

Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Resovia 2:2

Bramki: Lipecki (57.), Sobczak (63.) - Jarecki (30, sam.), Krawczyk (85.)

Termalica: Nowak - Skołorzyński, Czerwiński, Nalepa, Jarecki - Kaczmarczyk, Horváth, Wrzosek, Piotrowski - Rojewski, Drozdowicz.

W II połowie grali również: Pochroń, Lipecki, Pleva, Biskup, Pawlusiński, Rybski, Szczoczarz, Ceglarz, Maślany, Sobczak, Krupa.

Okocimski - Kolejarz Stróże 0:1

Bramka: Trafarski (45.)

Okocimski, I połowa: Mieczkowski - Bella, Jacek, Urbański, Wawryka - Jeriomenko, Szałęga, Darmochwał, Trznadel, Łytwyniuk - Smółka.

II połowa: Kozioł - Wieczorek, Cegliński, Urbański (62. Jacek), Wawryka (62. Bella) - Pyciak, Wojcieszyński, Baliga, Oświęcimka, Ogar - Zaniewski.

Kolejarz: Zarychta - Gryźlak (46. Syguła), Niane, Szufryn (46. Cichy), Nitkiewicz - Bocian (50. Górecki), Arłukowicz (46. Michalik), Giesa, Gajtkowski (52. Rokita) - Trafarski (46. Wolański), Pietrzak (78. Pawlak).