Sandecja i Kolejarz zdobywają punkty z trenerami na trybunach

Szkoleniowcy Sandecji Nowy Sącz - Robert Moskal i Kolejarza Stróże - Przemysław Cecherz mecze swoich drużyn oglądali z trybun. Ich podopieczni spisali się dobrze. Nowosądeczanie wygrali, a stróżanie zremisowali na boisku czwartego zespołu ligi.
Trenerzy nie mogli usiąść na ławce, bo w poprzedniej kolejce sędziowie pokazali im czerwone kartki. Z Piastem Gliwice Moskal wbiegł na boisko i krytykował decyzje arbitra Krzysztofa Jakubika, a przeciwko GKS-owi Katowice nerwowa atmosfera udzieliła się Cecherzowi, który kilka minut przed końcem został odesłany do szatni.

Sobotnie pojedynki były sprawdzianami dla ich asystentów Stanisława Bodzionego i Piotra Bani (Sandecja) oraz Waldemara Piątka (Kolejarz). Byli piłkarze debiutowali w protokołach jako pierwsi szkoleniowcy. Nie mogą mieć do siebie pretensji, bo ich drużyny zdobyły cenne punkty.

Zespół z Nowego Sącza dzięki wygranej z KS-em Polkowice oddalił się od strefy spadkowej. Zwycięstwo zapewniło dopiero w 93. minucie uderzenie Marcina Makucha. Wcześniej na trafienie Piotra Kuświka odpowiedział Arkadiusz Aleksander. 32-letni napastnik dwunasty raz w sezonie pokonał bramkarza rywali i razem z Jakubem Świerczkiem (po rundzie jesiennej odszedł z Polonii Bytom do Kaiserslautern) jest najskuteczniejszym zawodnikiem I ligi. - Zagraliśmy średnie spotkanie - przekonywał na konferencji Bodziony. - W najbliższym czasie czekają nas mecze z innymi drużynami, które walczą o utrzymanie i - niestety - mogą wyglądać podobnie. Zespół z Polkowic kilka razy groźnie kontrował. Mieliśmy z tym kłopoty.

Odwrotnie układał się mecz Kolejarza. Na początku gola zdobył Janusz Wolański i to rywale musieli odrabiać straty. Walkę o korzystny wynik ułatwiła Zawiszy czerwona kartka dla Kamila Nitkiewicza. Pomocnik stróżan wyleciał z boiska w 56. minucie, a chwilę później do wyrównania doprowadził Paweł Oleksy. Zespół z Małopolski trzy ostatnie spotkania kończył w osłabieniu. We wcześniejszych 22 kolejkach piłkarze Kolejarza zobaczyli cztery czerwone kartki.

Sandecja Nowy Sącz - KS Polkowice 2:1 (0:1)

Bramki: Aleksander (54.), Makuch (90.) - Kuświk (34.)

Sandecja: Różalski - Makuch, Zlatohlavy Ż, Frohlich, Niechciał - Majkowski (70. Szeliga), Szczepański Ż (74. Burkhardt), Trochim, Janić (63. Wiśniewski), Kosiorowski - Aleksander

Zawisza Bydgoszcz - Kolejarz Stróże 1:1 (0:1)

Bramki: Oleksy (61.) - Nitkiewicz (3.)

Kolejarz: Sobański - Gryźlak, Cichy Ż, Markowski, Walęciak - Wolański Ż (90. Cebula), Szufryn (45. Bocian), Stefanik Ż, Chrapek (77. Rupa), Nitkiewicz Ż CZ 56. - Kowalczyk Ż