GKSŻ ukarała Ostrovię, ale... nie walkowerem. Pojadą w powtórce

Główna Komisja Sportu Żużlowego ukarała klub z Ostrowa Wielkopolskiego dotkliwą karą finansową. Jednocześnie nie przyznała Wandzie Kraków walkowera i w czwartek obie drużyny spotkają się na torze w powtórzonym meczu.
Facebook? » | A może Twitter? »


Kara dotyczy przerwanego spotkania z 5 października. Wówczas na torze w Ostrowie Wielkopolskim zgasło światło, a krakowianie uważali, że nie było to przypadkowe. W poniedziałek sprawę zgłosili do prokuratury. Odrębne postępowanie prowadziła GKSŻ, która ukarała Ostrovię karą finansową w wysokości 50 tys. zł. Dodatkowo Wielkopolanie mają zwrócić Wandzie koszty dojazdu w wysokości 20 tys. zł. W uzasadnieniu czytamy, że GKSŻ wstrzymuje się z osądem dotyczącym celowego działania pracowników klubu z Ostrowa do czasu rozstrzygnięcia sprawy przez prokuraturę.

Treść komunikatu GKSŻ:

"Główna Komisja Sportu Żużlowego informuje, iż po rozpatrzeniu sprawy wydarzeń związanych z przerwaniem zawodów finałowych DM II Ligi mających miejsce w dniu 5 października 2014 r. w Ostrowie Wielkopolskim stwierdziła szereg poważnych uchybień po stronie organizatora tych zawodów. W następstwie powyższego nałożono na Żużlowy Klub Sportowy Ostrovia kary pieniężne w łącznej kwocie 50.000,00 zł oraz obowiązek zryczałtowanego zwrotu kosztów podróży drużynie SPEEDWAY WANDA INSTAL KRAKÓW na ww. zawody w kwocie 20.000,00 zł. Karą finansową oraz rocznym zawieszeniem ukarano kierownika drużyny MDM Komputery Dreier ŻKS Ostrovia Ostrów Wielkopolski. GKSŻ na dzień dzisiejszy nie stwierdziła występowania po stronie organizatora celowych działań mających na celu wyłączenie oświetlenia podczas zawodów. W związku ze złożeniem przez Krakowski Klub Żużlowy Sp. z o.o. zawiadomienia do prokuratury z ewentualnymi ostatecznymi decyzjami dyscyplinarnymi w tej sprawie GKSŻ wstrzymuje się do czasu poznania ustaleń organów ścigania. Mając powyższe na uwadze, GKSŻ podtrzymała decyzję w przedmiocie rozegrania niedoszłych do skutku zawodów. GKSŻ zweryfikowała wynik meczu finałowego rozegranego w dniu 5 października 2014 r. w Ostrowie Wielkopolskim pomiędzy drużynami MDM Komputery Dreier ŻKS Ostrovia oraz SPEEDWAY WANDA INSTAL KRAKÓW zgodnie z protokołem zawodów, tj. jako mecz przerwany, niepozwalający na zaliczenie uzyskanego na torze wyniku".

Powtórzone spotkanie odbędzie się w czwartek o godz. 15.45.

PIĘKNE CHEERLEADERKI W KRAKÓW ARENIE!