Sport.pl

Żużel. Tomasz Gollob nie wróci do Unii Tarnów

43-letni zawodnik w nowym sezonie będzie jeździł w GKM Grudziądz.
Facebook? » | A może Twitter? »


Poprzedni sezon w Unibaksie Toruń był dla Golloba fatalny, ale to wciąż głośne nazwisko na żużlowym rynku. Bydgoszczanin nie wróci do Unii, której zawodnikiem był w latach 2004-2007. Wybrał lepszą ofertę GKM Grudziądz.

W Unii nie będzie też występował Artem Laguta. Rosjanin uzgodnił warunki kontraktu, ale nie odesłał go i poinformował, że nie podpisze umowy. Także wybrał Grudziądz.

- Gotowy kontrakt otrzymał od swojego menadżera droga mailowa, miał go podpisać i odesłać. Stwierdził natomiast, że warunki akceptuje jednak nie ma możliwości odesłania kontraktu z powodu braku dostępu do skanera i faxu. W poniedziałek 8 grudnia zadzwonił do mnie i powiedział, że odsyła podpisany kontrakt. Wyglądało, że wszystko jest dobrze. Niestety na drugi dzień kontraktu nadal nie było. We wtorek skontaktowałem się ponownie z menadżerem zawodnika, który także był zdziwiony całą sytuacją. W środę po moim telefonie do Artema Laguty zawodnik oświadczył, że przechodzi do innego klubu. Postawa Artem Laguty bardzo rozczarowała zarządu klubu. Zawodnik przez trzy tygodnie zwlekał z odpowiedzią. Przez ten czas mogliśmy zakontraktować kogoś innego - mówi prezes Unii Łukasz Sady.

Więcej o: