Sport.pl

Żużel. Osłabione Azoty Tauron Tarnów zmierzą się z ostatnią drużyną w tabeli

Żużlowcy z Tarnowa jadą do Gdańska, by tam stoczyć pojedynek z ostatnim w tabeli Lotosem Wybrzeże Gdańsk. Drużynie nie pomogą Janusz Kołodziej i Greg Hancock, którzy w tygodniu odnieśli kontuzje.
Tarnowianie w tym sezonie jeszcze nie przegrali i wiele wskazuje na to, że w spotkaniu jedenastej rundy znów okażą się lepsi od rywala. Wybrzeże w tym sezonie radzi sobie bardzo słabo i z dorobkiem czterech punktów zamyka stawkę. W spotkaniu pierwszej rundy żużlowcy Azotów pokonali rywali z Gdańska aż 63:27.

W niedzielę należy spodziewać się jednak bardziej wyrównanej walki, bo podczas ostatniego spotkania żużlowcy z Trójmiasta przyjechali do Małopolski osłabieni. W zespole z Gdańska nie wystąpił Thomas H. Jonasson (zawodnik nie zdążył dolecieć do Tarnowa). Tym razem Szwed ma pomóc drużynie. Możliwe, że gospodarzy wzmocni również Piotr Świderski, który ostatnio zmagał się z poważną kontuzją. Tarnowianie będą musieli uważać także na Nicki'ego Pedersena, lidera gdańskiego zespołu.

W zespole Azotów na pewno nie wystąpi Janusz Kołodziej, który w Pile, podczas półfinału Indywidualnych Mistrzostw Polski złamał z przemieszczeniem mały palec lewej ręki. Wcześniej, w meczu duńskiej Superligi, potłuczeń doznali dwaj inni zawodnicy gości: Greg Hancock i Martin Vaculik. Upadek na torze w Danii okazał się groźniejszy dla tego pierwszego. Na oficjalnej stronie Amerykanina czytamy, że lekarze zalecili mu chwilę odpoczynku i na torze w Gdańsku go nie zobaczymy. Występ Słowaka raczej nie jest zagrożony.

Więcej o: