Sport.pl

Rewelacja Ekstraligi sprawdzi formę Azotów Tauronu

Do Tarnowa przyjeżdża Stal Gorzów, która w tym sezonie nie straciła jeszcze punktu. Początek spotkania w niedzielę o godz. 17. W drugiej lidze Speedway Wanda Kraków pojedynkiem z Victorią Piła (niedziela, godz. 17) rozpocznie rundę rewanżową.
Przed ostatnią kolejką Stal prowadziła w tabeli z kompletem zwycięstw. W niedzielę wygrała po raz kolejny (44:21 ze Stelmetem Falubazem Zielona Góra), ale z powodu śmierci Lee Richardsona na torze we Wrocławiu, mecz został przerwany po 11 biegu. Ostateczną decyzję o jego wyniku podejmie Enea Ekstraliga. Z kolei Azoty Tauron pewnie pokonały Unię Leszno (56:34) i z jednym remisem na koncie prowadzą w tabeli. - To spotkanie wiele nam powie, jeśli chodzi o przyszłość, bo zmierzą się dwie najlepsze do tej pory drużyny. Wygrana da nam przede wszystkim psychologiczną przewagę nad rywalem - przekonuje Marek Cieślak, trener tarnowian.

- Przed pojedynkiem ze Stalą trenujemy jak zwykle, mimo że to najcięższe spotkanie, jakie czeka nas na własnym torze.- mówi Jakub Jamróg. 21- letni zawodnik Azotów w tym sezonie dobrą jazdą zyskał uznanie szkoleniowca. W pierwszym tegorocznym występie w barwach Azotów (z Dospelem Włókniarzem Częstochowa) zdobył pięć punktów. Mecz z Polonią Bydgoszcz ukończył z zerowym dorobkiem, ale z Unią Leszno przywiózł cztery oczka. Cieślak nie ukrywał, że cieszy go forma młodego zawodnika. - Moim celem jest 10, 15 punktów w meczu. To bardzo miłe, że trener mnie komplementuje, bo to zawsze ma inną wagę, niż pochwały rodziny (śmiech). Mimo to, pięć punktów w meczu to dla mnie za mało - twierdzi Jamróg. - Czy czuję tremę, kiedy jadę obok gwiazd żużla? Szczerze mówiąc, często nawet nie patrzę, kto startuje obok mnie. Czy jest to Tomasz Gollob, czy ktoś inny, to bez znaczenia. Nie ma jednak obawy, woda sodowa nie uderzy mi do głowy - zapewnia zawodnik.

Dawid Lampart, którego w składzie zastąpił Jamróg, może w niedzielę wrócić na tor, bo ostatnio zawodził Kacper Gomólski. - Jeśli na piątkowym i sobotnim treningu Lampart zaprezentuje się dobrze, to w niedzielę wystąpi. Trzeba mu dać szansę. Kacper jechał dwa razy i nie wyglądało to najlepiej - twierdzi Cieślak.

Władze Azotów postanowiły przed meczem uczcić pamięć zmarłego w niedzielę Lee Richardsona. Dlatego prezentację zawodników poprzedzi minuta ciszy, na stadionie nie będą emitowane reklamy dźwiękowe, a z głośników nie popłynie muzyka. Tarnowianie na ramię założą czarne opaski, a flagi będą przyozdobione kirem. W związku ze śmiercią Anglika specjalny komunikat wydały także władze Enea Ekstraligi. Proszą w nim m.in. o stonowaną oprawę meczową i umiarkowany doping.

W drugiej lidze rozpoczyna się runda rewanżowa. Speedway Wanda na wyjeździe zmierzy się z Victorią Piła, którą przed tygodniem pewnie pokonała w Krakowie 49:41. Do krakowskiego zespołu dołączył Tobias Kroner. Zawodnik wypożyczony z Ostrovii Ostrów Wielkopolski ma duże szanse, by zadebiutować już w niedzielę.

Więcej o: