Sport.pl

Żużlowcy Azotów Unii trenują na nowym torze i wygrywają pierwszy sparing

Od środy zawodnicy z Tarnowa trenują na wyremontowanej nawierzchni. - W porównaniu do tego, co było przed remontem, czuć ogromną różnicę - podkreśla Janusz Kołodziej, który przed sezonem przeszedł do Tarnowa z Unii Leszno. W niedzielę, w pierwszym wiosennym sparingu, jego drużyna pokonała Lechmę Start Gniezno 56:33.
Zimą tarnowski tor przeszedł renowację. Nawieziono kilka ton nowego materiału i podniesiono łuki. Tego, by obiekt był odpowiednio przygotowany pilnował Marek Cieślak, szkoleniowiec Unii. Gdy tor był przygotowywany do jazdy, żużlowcy Azotów trenowali w słoweńskim Krsko. 21 marca odbyli pierwsze zajęcia na własnym stadionie. - Teraz jeździ się szybciej. W zeszłym roku nie miałem wielu okazji do startów w Tarnowie, ale w stosunku do tego, co było czuć ogromną różnicę. Tor na pewno jeszcze się zmieni w trakcie sezonu, ale już teraz mogę powiedzieć, że jestem z niego bardzo zadowolony - mówił Kołodziej na oficjalnej stronie tarnowskiego klubu.

W niedzielę żużlowcy, którzy w poprzednich rozgrywkach zajęli siódme miejsce, wysoko pokonali pierwszoligową Lechmę. Jedenaście punktów zdobył dla nich Leon Madsen, po dziesięć zgromadzili Kołodziej, Martin Vaculik i Maciej Janowski.

Pierwszy mecz w tym sezonie Azoty rozegrają 9 kwietnia z Betard Spartą Wrocław. Początek o godzinie 15.

Więcej o: