Sport.pl

Siatkówka. Gorzkie pożegnanie sezonu w hali w Muszynie

Po pięciu długich setach Polski Cukier Muszynianka Enea przegrał z Budowlanymi Łódź w pierwszym meczu o piąte miejsce Orlen Ligi.

Chcesz więcej? Polub Kraków - Sport.pl

To był ostatni w tym sezonie mecz rozegrany w Muszynie. - Musimy pokazać naszą najlepszą siatkówkę. Jeśli uda nam się to zrealizować to jestem spokojny o końcowy rezultat - mówił przed spotkaniem Bogdan Serwiński, trener Muszynianki.

I na początku nic nie zapowiadało, że miejscowi kibice wyjdą z hali rozczarowani. Podopieczne Serwińskiego wygrały dwa pierwsze sety, ale nie potrafiły postawić kropki nad i. Wydawało się, że szczęście wraca do nich w tie breaku, ale roztrwoniły prowadzenie 12:7.

To jednak nie koniec, bo do zajęcia piątego miejsca potrzebne są dwie wygrane. Drugi mecz zostanie rozegrany w czwartek w łódzkiej Atlas Arenie (ewentualne trzecie spotkanie dzień później). Stawka jest wysoka, bo zwycięska drużyna wystąpi w europejskich pucharach.

Polski Cukier Muszynianka Enea Muszyna - Budowlani Łódź 2:3

Sety:
25:19, 27:25, 23:25, 17:25, 15:17

Muszynianka: Milovits, Helić, Pelc, Savić, Grejman, Skrzypkowska, Krzos (libero) oraz Śliwa (libero), Szczygieł, Hatala, Kurnikowska, Ciaszkiewicz-Lach

Budowlani: Vincourova, Muresan, Pycia, Polańska, Beier, Brzezińska, Medyńska (libero) oraz Grajber, Liniarska, Twardowska, Tobiasz