Polski Cukier Muszynianka Enea gra dalej w Pucharze Polski

Wielkie emocje w Muszynie. Siatkarki z uzdrowiska po pięciu setach zapewniły sobie awans do turnieju finałowego Pucharu Polski.
Facebook? » | A może Twitter? »

Ćwierćfinałowym rywalem muszynianek były siatkarki Impelu Wrocław. Przyjezdne były faworytkami, bo to one, a nie podopieczne Bogdana Serwińskiego zagrają o medale Orlen Ligi. Na początku meczu nie było jednak tego widać. Muszynianka wygrała dwa pierwsze sety i była o krok od awansu.

Wtedy przebudziły się wrocławianki. Impel wyraźnie wygrał dwie kolejne partie i o tym, która drużyna zagra w turnieju finałowym zdecydował tie-break. Próbę nerwów lepiej wytrzymały gospodynie, które wygrały 15:9.

I to muszynianki 2 i 3 kwietnia powalczą w Kaliszu o Puchar Polski. Ich półfinałowym rywalem będzie PGE Atom Trefl Sopot.

Polski Cukier Muszynianka Enea - Impel Wrocław 3:2 (25:22, 25:15, 19:25, 16:25, 15:9)